Home / SVET / Španielsky premiér prisľúbil urýchlenú pomoc obyvateľom La Palmy, peniaze sa musia dostať k ľuďom v núdzi

Španielsky premiér prisľúbil urýchlenú pomoc obyvateľom La Palmy, peniaze sa musia dostať k ľuďom v núdzi

24.10.2021 (Webnoviny.sk) – Španielsky premiér Pedro Sánchez v sobotu vyhlásil, že jeho vláda urýchli už prisľúbenú pomoc pre tisíce obyvateľov ostrova La Palma, ktorých domy zničila pretrvávajúca sopečná erupcia.

Počas svojej piatej návštevy na ostrove od 19. septembra, kedy sa erupcia sopky začala, premiér povedal, že jeho vláda prijme nové opatrenia, aby sa milióny eur dostali k tým, ktorí sú v núdzi.

Svoje domovy muselo opustiť približne 7 500 ľudí. Väčšina z nich našla útočisko u príbuzných alebo priateľov, ale pre približne 430 ľudí dočasné ubytovanie poskytuje vláda. Prúdy lávy zo sopky Cumbre Vieja poškodili alebo zničili viac ako 2 100 budov, prevažne domov a fariem. Láva, ktorá pokryla viac ako 850 hektárov zároveň narušila zavlažovací systém a cesty.

Vláda premiéra Sáncheza už na priamu pomoc vyčlenila 63 miliónov eur a ďalších šesť miliónov eur pre poľnohospodárstvo a rybárstvo v postihnutej oblasti.

Viac k témam: Erupcia, Finančná pomoc, Láva, Výbuch sopky
Zdroj: Webnoviny.sk – Španielsky premiér prisľúbil urýchlenú pomoc obyvateľom La Palmy, peniaze sa musia dostať k ľuďom v núdzi © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pri nehode double deckru v Londýne skončilo päť ľudí v nemocnici, zranené sú aj deti (video)

Zdravotníci na mieste ošetrili 19 ľudí, vrátane piatich, ktorých odviezli do nemocnice.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *