Home / SLOVENSKO / Ministerstvo zahraničných vecí odštartuje týždeň OSN na Slovensku, Korčok rozdá aj ocenenia

Ministerstvo zahraničných vecí odštartuje týždeň OSN na Slovensku, Korčok rozdá aj ocenenia

24.10.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) odštartuje v pondelok 25. októbra týždeň Organizácie spojených národov (OSN) na Slovensku. Vo videu na sociálnej sieti o tom informovali šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) a štátna tajomníčka MZVEZ SR Ingrid Brocková.

Aktivita súvisí s dňom OSN, ktorý každoročne pripadá na 24. októbra. Práve v tento dátum v roku 1945 totiž vstúpila do platnosti Charta OSN. V tento deň sa v roku 1896 zároveň narodil slovenský diplomat Ján Papánek, jeden zo 14 autorov Charty OSN a prvý predstaviteľ Československa v tejto organizácii.

Minister rozdá ocenenia

„Rozhodli sme sa preto širokej verejnosti priblížiť význam tejto organizácie, ako aj slovenskú stopu v nej. Pripravili sme sériu podujatí pod názvom ‚Týždeň OSN na Slovensku‘, aby sme ukázali, že OSN sme aj my a že témy, ktorým sa spojené národy venujú sa týkajú aj nás všetkých,“ povedal vo videu Korčok.

Šéf slovenskej diplomacie počas týždňa OSN na Slovensku ocení štyroch ľudí zo Slovenska, ktorí pôsobia v agentúrach OSN a prispievajú tak nielen k šíreniu dobrého mena Slovenska v zahraničí, ale aj k hľadaniu riešení globálnych výziev.

Podpora verejnosť v hľadaní riešení

V rámci týždňa OSN pripravil rezort zahraničných vecí niekoľko podujatí a diskusií zameraných na aktivity Slovenska v rámci OSN.

Korčok verí, že verejnosť sa tak dozvie viac o globálnych problémoch a zamyslí sa nad hľadaním riešení, ktoré by mohli pomôcť pri ich prekonaní. Všetky aktivity bude MZVEZ SR zdieľať aj na sociálnych sieťach.

Viac k témam: Týždeň OSN na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo zahraničných vecí odštartuje týždeň OSN na Slovensku, Korčok rozdá aj ocenenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ján Gandžala sa stal novým členom súdnej rady, ďalšiu členku vymenovala prezidentka

Predseda súdnej rady Ján Mazák vyhlásil voľbu jedného člena súdnej rady sudcami v stredoslovenskom volebnom obvode 30. septembra 2021 po tom, čo sa funkcie členky súdnej rady vzdala Lenka Praženková.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *