Home / SLOVENSKO / Heger: Merkelová dokázala, že úlohou politiky nie je robiť populárne rozhodnutia, ale správne

Heger: Merkelová dokázala, že úlohou politiky nie je robiť populárne rozhodnutia, ale správne

23.10.2021 (Webnoviny.sk) – Angela Merkelová niekoľkokrát dokázala, že úlohou politiky nie je robiť populárne rozhodnutia, ale tie správne. V statuse na sociálnej sieti to uviedol predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO).

Premiér sa spolu s ostatnými európskymi politikmi s dlhoročnou nemeckou kancelárkou rozlúčil v piatok na samite v Bruseli. Podľa Hegera bola Merkelová jednou z najvplyvnejších političiek. Účastníci samitu sa s ňou preto rozlúčili veľkým „standing ovation“.

„Bola odvážna, inšpiratívna a jej osobnosť bude na politickej scéne chýbať. S jej presvedčením, že musíme držať spolu a byť jednotní, sa absolútne stotožňujem. Už nás viac nedelí Železná opona, ale sme jedna Európa,“ napísal v statuse.

Za jedinečný považuje Heger aj jej prístup k strednej a východnej Európe, keďže sama pochádza z niekdajšieho východného Nemecka. Pre Merkelovú bol piatkový samit v Bruseli zrejme posledným. Vo svojej funkcii ich zažila celkovo 107.

Viac k témam: Nemecká kancelárka
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger: Merkelová dokázala, že úlohou politiky nie je robiť populárne rozhodnutia, ale správne © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Košice pomôžu zdravotne postihnutým, môžu požiadať o zníženie poplatku za odpad

Za tri týždne tohto roka využilo túto možnosť takmer 1 400 ľudí, ktorí tak namiesto doterajších 36,86 eura ročne zaplatia len 18,43 eura.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *