Home / šport / Ostatné športy / Šampión Jacobs chýba medzi nominovanými na Svetového atléta roka, Taliani neskrývajú pobúrenie a hnev

Šampión Jacobs chýba medzi nominovanými na Svetového atléta roka, Taliani neskrývajú pobúrenie a hnev

23.10.2021 (Webnoviny.sk) – Olympijské hnutie v Taliansku zostalo pobúrené nezaradením Marcella Jacobsa do zoznamu mužských nominácií v ankete Svetový atlét roka.

Prezident Talianskeho olympijského výboru Giovanni Malagó považuje krok Svetovej atletiky za “nedostatok rešpektu“ k víťazovi šprintu na 100 m na tohtoročných olympijských hrách v Tokiu.

Nominácie rozzúrili Talianov

Svetová atletika oznámila 10-členný menoslov nominovaných na prestížne ocenenie, ale nenašla v ňom priestor pre 2-násobného olympijského šampióna z Tokia, ktorý v japonskej metropole okrem prestížnej „stovky“ triumfoval i v štafete na 4 x 100 metrov.

„Celé je to nesprávne,“ povedal Malagó deň po zverejnení nominácií. „Sme veľmi nahnevaní,“ dodal 62-ročný funkcionár.

Podľa neho Svetová atletika prejavila Taliansku nedostatok rešpektu, keďže v zozname absentuje i skokan do výšky Gianmarco Tamberi, taktiež šampión z OH 2020.

Meno víťaza sa dozvieme v decembri

Nominovaných vybrala medzinárodná porota atletických expertov. V menoslove sa nachádzajú Joshua Cheptegei, Ryan Crouser, Mondo Duplantis, Jakob Ingebrigtsen, Eliud Kipchoge, Pedro Pichardo, Daniel Stahl, Miltiadis Tentoglou, Damian Warner a Karsten Warholm. Víťaz bude známy v decembri.

Viac k témam: Atletika – Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk – Šampión Jacobs chýba medzi nominovanými na Svetového atléta roka, Taliani neskrývajú pobúrenie a hnev © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Skvelá Vlhová je líderkou 1. kola obrovského slalomu v Kronplatzi, predviedla dynamickú jazdu bez výraznejších chýb

Vlhová dosiaľ v Kronplatzi nebola na stupňoch víťazov. Z doterajších štyroch účastí si najlepší výsledok pripísala v roku 2019, keď skončila štvrtá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *