Home / SVET / V ruskom závode na výrobu pušného prachu došlo k výbuchu, zahynulo 16 ľudí (video)

V ruskom závode na výrobu pušného prachu došlo k výbuchu, zahynulo 16 ľudí (video)

22.10.2021 (Webnoviny.sk) – Šestnásť ľudí zomrelo pri výbuchu a požiari v ruskej továrni na výrobu pušného prachu. Ministerstvo pre mimoriadne situácie informovalo, že explózia zasiahla závod Elastik v Riazanskej oblasti, zhruba 270 kilometrov juhovýchodne od Moskvy.

Úrady najprv hovorili o siedmich mŕtvych a deviatich nezvestných, o niekoľko hodín neskôr však oznámili, že všetci nezvestní prišli o život. Jednu osobu hospitalizovali s vážnymi zraneniami.

Ministerstvo uviedlo, že výbuch spôsobila nešpecifikovaná chyba počas výrobného procesu. Na mieste podľa rezortu zasahovalo 170 záchranárov a 50 vozidiel.

Viac k témam: Explózia, Výbuch
Zdroj: Webnoviny.sk – V ruskom závode na výrobu pušného prachu došlo k výbuchu, zahynulo 16 ľudí (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Arménsko a Azerbajdžan sa dohodli na rozmiestnení civilnej misie EÚ na spoločných hraniciach, na samite boli Macron či Pašinjan

Kaukazskí susedia Azerbajdžan i Arménsko potvrdili svoj záväzok voči Charte OSN a deklarácii z Alma Aty z roku 1991, prostredníctvom ktorých si obe krajiny navzájom uznávajú územnú celistvosť a suverenitu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.