Home / SVET / Britská kráľovná Alžbeta II. strávila noc v nemocnici, podľa paláca zostáva v dobrej nálade

Britská kráľovná Alžbeta II. strávila noc v nemocnici, podľa paláca zostáva v dobrej nálade

22.10.2021 (Webnoviny.sk) – Britská kráľovná Alžbeta II. tento týždeň strávila noc v nemocnici. Buckinghamský palác vo štvrtok informoval, že 95-ročná panovníčka v stredu išla do Nemocnice kráľa Eduarda VII. v Londýne na „predbežné vyšetrenia“ .

Do štvrtka poludnia sa vrátila na hrad vo Windsore, kde žije od začiatku pandémie ochorenia COVID-19. Kráľovná podľa paláca zostáva „v dobrej nálade“.

Odporúčania lekárov

V stredu kráľovná zrušila plánovanú cestu do Severného Írska pri príležitosti 100. výročia jeho vzniku. Podľa paláca zdráhavo prijala odporúčania lekárov, aby niekoľko dní oddychovala. Rozhodnutie by nemalo súvisieť s COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus

Hospitalizáciu palác potvrdil po tom, čo o nej informoval denník The Sun.

Kráčala s vychádzkovou palicou

Pred niekoľkými dňami sa kráľovná zúčastnila na verejnom podujatí vo Westminsterskom opátstve pri príležitosti storočnice charity ozbrojených síl Royal British Legion, pričom kráčala s vychádzkovou palicou.

S vychádzkovou palicou ju vyfotografovali aj v roku 2003, čo bolo krátko po tom, ako podstúpila operáciu kolena.

Nabitý program

Kráľovná Alžbeta II. je najstaršia a najdlhšie vládnuca britská panovníčka. Na budúci rok by mala osláviť platinové jubileum – 70 rokov na tróne.

Stále si udržiava program nabitý kráľovskými povinnosťami a aj v utorok mala audiencie s diplomatmi a hostila recepciu vo Windsore pre svetových podnikateľských lídrov. O menej ako dva týždne by mala hostiť svetových lídrov na klimatickom samite Organizácie Spojených národov v škótskom Glasgowe.

Viac k témam: COVID-19, Hospitalizácia, Koronavírus, Nemocnica
Zdroj: Webnoviny.sk – Britská kráľovná Alžbeta II. strávila noc v nemocnici, podľa paláca zostáva v dobrej nálade © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Počas prvej zimnej búrky zomreli v Británii dvaja ľudia, meškali vlaky a vypadla elektrina

Búrka s nárazovým vetrom takmer 160 kilometrov za hodinu postihla časti severného Anglicka, Škótska a Severného Írska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *