Home / SLOVENSKO / Bratislavskí mestskí poslanci schválili zmeny územného plánu hlavného mesta

Bratislavskí mestskí poslanci schválili zmeny územného plánu hlavného mesta

21.10.2021 (Webnoviny.sk) – Bratislavskí mestskí poslanci na štvrtkovom zastupiteľstve schválili Územný plán hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, zmeny a doplnky 07.

„Návrh bol spracovaný s cieľom aktualizovať celomestskú územnoplánovaciu dokumentáciu v oblasti rozvoja mestských častí, rozšírení možností na obstarávanie územných plánov jednotlivých konkrétnych zón, v oblasti regulácie reklamných stavieb, ako aj v oblasti dopravného vybavenia návrhom nového úseku električkovej trate Pribinova – Košická,“ uviedol magistrát.

Návrh nového územného plánu tiež navrhoval doplnenie novej kapitoly v oblasti adaptácie na zmenu klímy so základnými zásadami slúžiacimi na zachovanie prírodného charakteru a reguláciu stavebnej činnosti na území mesta tak, aby boli eliminované dopady klimatických zmien, ako aj doplnenie nových plôch pre nakladanie s odpadmi v súvislosti s novými právnymi predpismi.

Viac k témam: Mestskí poslanci, Územný plán Bratislavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislavskí mestskí poslanci schválili zmeny územného plánu hlavného mesta © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prijaté opatrenia podľa Matoviča reflektujú pohŕdanie odborníkmi, pripustil sprísnenie počas Vianoc

Podľa ministra odborníci žiadali lockdown skôr, rovnako aj plošné zatvorenie škôl.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *