Home / KULTÚRA / Knihy / Zverejnili užší výber kníh bojujúcich o Booker Prize, víťaza vyhlásia v Londýne

Zverejnili užší výber kníh bojujúcich o Booker Prize, víťaza vyhlásia v Londýne

15.9.2021 (Webnoviny.sk) – Zoznam kníh bojujúcich o prestížnu literárnu Booker Prize sa zúžil na šesť titulov. Dostali sa medzi ne napríklad diela víťaza Pulitzerovej ceny Američana Richarda Powersa či dvojnásobného nominanta na Booker Prize Damona Galguta z Juhoafrickej republiky. Naopak nobelista Kazuo Ishiguro sa medzi finalistov tento rok nedostal. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Na shortlist sa tento rok dostali tri knihy amerických autorov a po jednej tam majú spisovatelia zo Spojeného kráľovstva, Srí Lanky a spomenutej Juhoafrickej republiky. Booker Prize 2021 môžu získať Patricia Lockwood (No One is Talking About This), Maggie Shipstead (Great Circle), Nadifa Mohamed (The Fortune Men), Anuk Arudpragasam (A Passage North) a spomenutí Damon Galgut (The Promise) a Richard Powers (Bewilderment).

Booker Prize po prvý raz udelili v roku 1969. Cenu môže získať autor akejkoľvek národnosti píšuci v anglickom jazyku, ktorého dielo vyšlo vo Veľkej Británii alebo v Írsku.

Víťaza ceny, ktorú dopĺňa finančná odmena 50-tisíc libier, vyhlásia 3. novembra v Londýne.

Viac k témam: Booker Prize
Zdroj: Webnoviny.sk – Zverejnili užší výber kníh bojujúcich o Booker Prize, víťaza vyhlásia v Londýne © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zomrel spisovateľ Seiiči Morimura, vo svojom diele odhalil zverstvá japonskej Jednotky 731

Jeho trilógia Akuma no Hóšoku odhalila lekárske experimenty na ľuďoch a vyvolala rozruch v celej krajine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *