Home / SVET / Taiwan prerušil pre blížiaci sa tajfún leteckú aj trajektovú dopravu, stopku dostali aj vlaky

Taiwan prerušil pre blížiaci sa tajfún leteckú aj trajektovú dopravu, stopku dostali aj vlaky

11.9.2021 (Webnoviny.sk) – Taiwan prerušil leteckú, trajektovú a železničnú dopravu, keďže ku krajine sa blíži tajfún Chanthu. Úrady varovali pred silným vetrom a hustým dažďom pri južnom a východnom pobreží. Zrušené boli desiatky domácich a medzinárodných letov, informovala taiwanská tlačová agentúra CNA.

Zároveň uviedla, že prerušili premávku 46 trajektov na súostrovie Ma-cu a na juhu Taiwanu pozastavili premávku niekoľkých železničných liniek.

Podľa predpovede taiwanského Ústredného meteorologického úradu tajfún minie východné pobrežie krajiny, ale jeho okraje môžu na pevninu priniesť silný dážď. V sobotu sa tajfún nachádzal juhovýchodne od južného pobrežia Taiwanu a pohyboval sa na sever, pričom ho sprevádzal vietor s rýchlosťou 173 kilometrov za hodinu.

Viac k témam: počasie, tajfún, zrušené lety
Zdroj: Webnoviny.sk – Taiwan prerušil pre blížiaci sa tajfún leteckú aj trajektovú dopravu, stopku dostali aj vlaky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Naď podpísal Deklaráciu o zámere pristúpenia Slovenska do Inovačného fondu NATO (foto)

Súčasťou inovačného balíka opatrení NATO je aj technologicko-inovačná sieť Diana, má slúžiť na prepojenie štruktúr NATO s civilným sektorom a akademickou sférou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *