nedeľa , 19 septembra 2021
Home / SVET / USA si pripomínajú 20. výročie teroristických útokov, Biden vyzýva národ k jednote (foto)

USA si pripomínajú 20. výročie teroristických útokov, Biden vyzýva národ k jednote (foto)

11.9.2021 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Joe Biden vyzval na jednotu v čase, keď si jeho krajina pripomína obete teroristických útokov z 11. septembra 2001. Vo videozázname, ktorý zverejnil v piatok v predvečer 20. výročia útokov, prezident vzdal poctu 2 977 ľuďom, ktorí pri nich prišli o život.

„Nezáleží na tom, koľko času uplynulo, táto spomienka bolestivo prináša všetko naspäť, ako keby ste tu správu dostali len pred niekoľkými sekundami,” uviedol prezident. Informuje o tom portál bbc.com.

Zobraziť fotogalériu k článku:
20. výročie teroristických útokov z 11. septembra 2001 (fotografie)

Spomienkové oslavy povedie prezident

Prezident Biden povedie sobotňajšie spomienkové oslavy a navštívi tri miesta útokov spolu s manželkou Jill Bidenovou. Spomienka na teroristické útoky z 11. septembra 2001 prichádza v ťažkom období pre amerického prezidenta. V posledných týždňoch totiž čelí silnej kritike pre odchod USA z Afganistanu, čím sa skončila americká prítomnosť v krajine, ktorá sa začala necelý mesiac po útokoch.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Teroristické útoky z 11. septembra 2001

Biden sľúbil odchod z Afganistanu na 20. výročie teroristických útokov, pričom vyhlásil, že ovládnutie krajiny militantným hnutím Taliban je nepravdepodobné. Hnutie však krajinu dostalo pod kontrolu za necelých desať dní.

Odvážni pasažieri zápasili s teroristami

Útoky z 11. septembra 2001 naplánovala teroristická organizácia al-Kájda z Afganistanu. Samovražední útočníci sa zmocnili štyroch amerických civilných lietadiel.

Dvomi z nich narazili do budov Svetového obchodného centra v New Yorku a jedným do budovy Pentagonu. Štvrté lietadlo spadlo na pole v štáte Pensylvánia, keď pasažieri zápasili s teroristami.

Viac k témam: spomienka, teroristický útok, útok z 11. septembra 2001
Zdroj: Webnoviny.sk – USA si pripomínajú 20. výročie teroristických útokov, Biden vyzýva národ k jednote (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V Dánsku chcú zakázať väzňom s doživotím romantické vzťahy

Vláda na budúci týždeň predstaví šesťbodový plán, ktorý zásadne obmedzí možnosť osôb vo výkone doživotného trestu.

Jeden komentár

  1. USrael= ” veľký” USAtan si akurát tak pripomína 20.výročie tých istých klamstiev o 11.septembri, 2001! 911 vyriešený: MEGAZPRAVY.CZ- TERORIZMUS OD 11.SEPTEMBRA 2001 PO NOVUS ORDO SECLORUM V 2033 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *