Home / SLOVENSKO / Udalosti z 11. septembra boli medzinárodnou tragédiou, podľa Korčoka sa svet odvtedy zmenil (foto+video)

Udalosti z 11. septembra boli medzinárodnou tragédiou, podľa Korčoka sa svet odvtedy zmenil (foto+video)

11.9.2021 (Webnoviny.sk) – Udalosti z 11. septembra 2001 neboli len americkou, ale aj medzinárodnou tragédiou s následkami, s ktorými sa ľudia vyrovnávajú dodnes. Svet sa za 20 rokov od teroristických útokov na území Spojených štátov amerických zmenil. Nezmenilo sa však odhodlanie brániť a presadzovať hodnoty, na ktorých je založené spoločenstvo demokratických krajín, ktorého je Slovensko pevnou súčasťou.

Pri príležitosti 20. výročia teroristických útokov v Spojených štátoch amerických to uviedol minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nom. SaS).

Slovensko bude stáť po boku spojencov

„Pri tejto príležitosti opätovne potvrdzujeme pripravenosť Slovenskej republiky stáť po boku našich spojencov a partnerov v boji proti terorizmu vo svete. Ani po 20 rokoch nezabúdame na 2 977 obetí z viac ako 90 krajín, ktoré prišli o život počas tohto najhoršieho teroristického útoku v dejinách USA,“ uviedol šéf rezortu diplomacie vo svojom profile na sociálnej sieti.

Teroristi uniesli štyri lietadlá

Útoky z 11. septembra 2001 boli sériou koordinovaných teroristických útokov. Podľa oficiálneho vyšetrovania štyri komerčné lietadlá unieslo devätnásť mužov z militantnej islamskej organizácie al-Káida.

Dve lietadlá narazili do Twin Towers Svetového obchodného centra v New Yorku, čím spôsobili pád obidvoch veží. Tretie lietadlo narazilo do západného krídla budovy vedenia Ministerstva obrany USA – Pentagónu vo Virgínii. Štvrté lietadlo spadlo v Pensylvánii neďaleko mesta Shanksville po tom, čo sa niektorí pasažieri a členovia posádky pokúsili dostať lietadlo od teroristov pod svoju kontrolu.

Nikto na palube týchto lietadiel neprežil. Útoky si vyžiadali okolo 25-tisíc zranených a 2 977 obetí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Teroristické útoky z 11. septembra 2001

Viac k témam: al-Káida, teroristické útoky, útok z 11. septembra 2001
Zdroj: Webnoviny.sk – Udalosti z 11. septembra boli medzinárodnou tragédiou, podľa Korčoka sa svet odvtedy zmenil (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hasiči dostanú do výbavy protichemické ochranné obleky za takmer jeden milión eur

Ochranné obleky majú hasiči využívať pri činnostiach, pri ktorých hrozí chemická, biologická alebo rádioaktívna kontaminácia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *