Home / SLOVENSKO / Heger sa stretol s predsedom parlamentu Norlénom, Švédsko považuje za kľúčového spojenca v diskusii o budúcnosti Európy

Heger sa stretol s predsedom parlamentu Norlénom, Švédsko považuje za kľúčového spojenca v diskusii o budúcnosti Európy

9.9.2021 (Webnoviny.sk) – Premiér Eduard Heger (OĽaNO) považuje Švédsko za kľúčového spojenca v diskusii o budúcnosti Európy. Uviedol to počas stretnutia s predsedom švédskeho parlamentu Andreasom Norlénom. Informoval o tom tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Heger sa zároveň poďakoval Norlénovi za jeho účasť na štvrtkovej pietnej spomienke pri príležitosti Pamätného dňa obetí holokaustu a rasového násilia. V tejto súvislosti slovenský premiér informoval, že sa v októbri zúčastní na Medzinárodnom fóre, venovanom holokaustu a boju proti antisemitizmu v Malmö.

Predseda švédskeho parlamentu sa zaujímal o reformu súdnictva či boj proti korupcii. Na stretnutí však riešili aktuálne zahraničné témy aj prehlbovanie vzájomnej spolupráce hlavne v oblasti nových technológií. „Do budúcnosti sa zameriavame hlavne na inovácie, teda elektromobilitu a hydrogén,“ vyhlásil Heger.

Viac k témam: Andreas Norlén, medzinárodné vzťahy, Švédsko
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger sa stretol s predsedom parlamentu Norlénom, Švédsko považuje za kľúčového spojenca v diskusii o budúcnosti Európy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pellegrini chce byť iný ako Fico. S rovnakou taktikou by u voličov nebol presvedčivý, tvrdí politológ

Politológ Juraj Marušiak však nevie, či bude Pellegrini úspešný so stratégiou byť iný ako Fico. Podľa neho sa zatiaľ javí byť úspešnejší skôr Fico.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *