Home / SVET / Dedinka Fucking zatiahla záchrannú brzdu, konečne má pokoj od škodoradostných turistov

Dedinka Fucking zatiahla záchrannú brzdu, konečne má pokoj od škodoradostných turistov

6.9.2021 (Webnoviny.sk) – Do malej rakúskej dedinky Fugging sa opäť vrátil pokoj. Po tom, ako 1. januára tohto roka oficiálne zmenila názov z prechádzajúceho mena Fucking, prestali do nej chodiť škodoradostní návštevníci. Informoval o tom web kurier.at.

Ako uviedla starostka obce Andrea Holznerová, dedinka v Hornom Rakúsku neďaleko Salzburgu s približne 150 obyvateľmi si dlho žila pokojným životom. „S rastúcou popularitou sociálnych médií a naháňačkami bloggerov za najlepším videom a najzábavnejšou fotografiou neustále dochádzalo k masívnemu narúšaniu súkromia miestnych obyvateľov. Preto sme ako obec zatiahli záchrannú brzdu,“ vysvetlila dôvod premenovania dediny.

Priznáva, že zmena názvu bola možno neobvyklý, ale napokon účinný krok. „Od premenovania sa k nám vrátil pokoj,“ doplnila.

Návštevníci Fuckingu v minulosti viackrát ukradli tabule označujúce začiatok a koniec obce. Mnohí sa následne týmto úlovkom prezentovali na sociálnych sieťach pod hashtagom #fuckingaustria. Jedna z posledných tabúľ, ktoré sa v komunite zachovali, sa v nedeľu stala súčasťou expozície vo viedenskom múzeu súčasnej histórie.

Viac k témam: dedinka Fugging, premenovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Dedinka Fucking zatiahla záchrannú brzdu, konečne má pokoj od škodoradostných turistov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Izrael od 1. novembra povolí zahraničným turistom vstup do krajiny, musia byť zaočkovaní

Povolenie vstupu prichádza pred rušným vianočným obdobím, kedy zahraniční návštevníci cestujú do Jeruzalema a Betlehema.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *