nedeľa , 19 septembra 2021
Home / SLOVENSKO / Polícia počas protestov v Bratislave zadržala 12 ľudí, aj z dôvodu blokovania dopravy (video+foto)

Polícia počas protestov v Bratislave zadržala 12 ľudí, aj z dôvodu blokovania dopravy (video+foto)

2.9.2021 (Webnoviny.sk) – Polícia v stredu 1. septembra počas protestov v Bratislave zadržala 12 osôb. Ako v tlačovej správe informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, protestujúcich obmedzili na slobode z dôvodu priestupkov proti verejnému poriadku, neuposlúchnutiu výzvy verejného činiteľa, z dôvodu blokovania dopravy, ako aj z dôvodu podozrenia z trestného činu útoku na verejného činiteľa.

Zablokované Hodžovo námestie

Podľa doterajších informácií sa v súvislosti so služobnými zákrokmi zranila jedna osoba. Polícia uvádza, že po skončení oznámeného verejného zhromaždenia na Hodžovom námestí sa jeho účastníci pokojne nerozišli, ale sa presunuli k Národnej rade Slovenskej republiky, kde na krátku dobu zablokovali premávku na Mudroňovej ulici.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protest proti vláde, očkovaniu a opatreniam (fotografie)

Následne sa presunuli na oznámené verejné zhromaždenie, ktoré sa konalo od 15:00 na Námestí slobody.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Časť účastníkov oznámeného verejného zhromaždenia z Námestia slobody sa odčlenila od zhromaždenia a krátko po 16:00 zablokovali cestu na Hodžovom námestí a následne križovatku na Hodžovom námestí a Suchom mýte. Tieto osoby sa začali presúvať po vozovke v smere na Most SNP.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viaceré jednotky poriadkovej polície v súčinnosti s príslušníkmi Mestskej polície Bratislava vytvorili na úrovni Dómu sv. Martina kordón a zabránili účastníkom zhromaždenia, aby vošli na most.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Na miesto privolali aj vodné delo

Účastníkov neoznámeného zhromaždenia následne vytlačili policajti späť na Suché mýto, kde blokovali premávku. K týmto účastníkom sa následne pripojili osoby zo skončeného zhromaždenia na Námestí slobody.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

O 17:55 sa časť osôb zo Suchého mýta presunula na križovatku ulíc Šancová a Námestie Franca Liszta, kde rovnako blokovali premávku. „Vďaka zásahu poriadkových jednotiek došlo v čase okolo 18:30 k sprejazdneniu tejto križovatky a následnému obnoveniu premávky,“ pokračoval Szeiff.

Policajti osoby, ktoré blokovali križovatku na Suchom mýte, krátko po 19:00 začali vyzývať, aby priestor križovatky opustili, avšak tieto osoby na opakované výzvy nereagovali. Následným intervenčným zásahom poriadkových jednotiek, ktoré vytvorili kordón a začali tieto osoby vytláčať sa podarilo túto križovatku sprejazdniť. Na miesto privolali aj vodné delo, nakoniec ho však nepoužili.

Viac k témam: protesty v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia počas protestov v Bratislave zadržala 12 ľudí, aj z dôvodu blokovania dopravy (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lipšic sa obáva spochybňovania integrity trestných konaní zo strany SIS, želá si viac súčinnosti

SIS začala spochybňovať integritu, keď bolo zrejmé, že podozrenia smerujú k ich predstaviteľom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *