nedeľa , 19 septembra 2021
Home / SVET / Afganistan generuje všetky bezpečnostné riziká. Mikulec ubezpečuje Slovákov, že migrantov preveria

Afganistan generuje všetky bezpečnostné riziká. Mikulec ubezpečuje Slovákov, že migrantov preveria

1.9.2021 (Webnoviny.sk) – Afganistan generuje podľa ministra vnútra SR Romana Mikulca (OĽaNO) všetky bezpečnostné riziká, ktoré je možné si predstaviť. Uviedol to vo svojom statuse na sociálnej sieti v nadväznosti na mimoriadne zasadnutie Rady Európskej únie (EÚ), na ktorom sa zúčastnil.

Priblížil, že jedinou témou rokovania bola zhoršujúca sa situácia v Afganistane. S ministrami vnútra členských štátov EÚ na stretnutí diskutovali aj o pokračovaní koordinácie s medzinárodnými partnermi, ako sú Organizácia Spojených národov (OSN), s cieľom stabilizovať región a zaistiť poskytovanie humanitárnej pomoci zraniteľnému obyvateľstvu v Afganistane a susedných krajinách, predovšetkým ženám a deťom.

Zhodli sa na tom, že podpora a poskytovanie adekvátnej ochrany tým, ktorí to potrebujú, je v súlade s právom EÚ a ich medzinárodnými záväzkami.

„Kľúčové z môjho pohľadu je, že nechceme opakovať skúsenosť z roku 2015. Nesmieme stratiť kontrolu nad migráciou z Afganistanu a jeho okolia a nesmieme byť vystavení príchodu veľkého počtu migrantov,“ napísal. Zároveň ubezpečil občanov Slovenska, že ich prioritou je dôsledné preverovanie všetkých, ktorí prídu na slovenské hranice.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, hrozba, Taliban, utečenci z Afganistanu, vojnový konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Afganistan generuje všetky bezpečnostné riziká. Mikulec ubezpečuje Slovákov, že migrantov preveria © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V obci Zbůch unikal plyn, hasiči museli evakuovať desiatky ľudí (foto)

V súčasnosti robia hasiči nepretržité merania koncentrácií plynu v ovzduší.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *