Home / SLOVENSKO / Kollárova Sme rodina sa vyhráža odchodom z vlády, ak sa zopakuje Pčolinského situácia (video)

Kollárova Sme rodina sa vyhráža odchodom z vlády, ak sa zopakuje Pčolinského situácia (video)

31.8.2021 (Webnoviny.sk) – Hnutie Sme rodina zvažuje odchod z vlády, ak sa zopakuje to, čo sa stalo bývalému šéfovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimírovi Pčolinskému. Uviedol to na utorkovej tlačovej besede predseda Národnej rady SR a líder hnutia Sme rodina Boris Kollár s tým, že Pčolinský sa do funkcie riaditeľa SIS nevráti.

V danom prípade boli podľa neho porušené všetky možné zákony. Pčolinského advokát Ondrej Urban priblížil, že ide o 17 hrubých porušení trestného poriadku a ďalších porušení trestného zákona.

„Pred viac ako polrokom sme upozorňovali na to, že by bolo veľmi zlé, ak by sa kyvadlo spravodlivosti vychýlilo z toho mafiánskeho spôsobu vládnutia Roberta Fica a presunulo sa na opačnú stranu, kde by si skupina ľudí privatizovala spravodlivosti, aj keď v mene pekného cieľa,“ povedal Kollár. Hnutie Sme rodina sa od takýchto praktík dištancuje.

Generálna prokurátora SR v utorok zrušila vznesenie obvinenia voči podnikateľovi Jaroslavovi HaščákoviĽubomírovi Arpášovi a Dane Arpášovej a tiež obe obvinenia voči exriaditeľovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimírovi Pčolinskému.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: koalícia, predseda hnutia Sme rodina
Zdroj: Webnoviny.sk – Kollárova Sme rodina sa vyhráža odchodom z vlády, ak sa zopakuje Pčolinského situácia (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hasiči dostanú do výbavy protichemické ochranné obleky za takmer jeden milión eur

Ochranné obleky majú hasiči využívať pri činnostiach, pri ktorých hrozí chemická, biologická alebo rádioaktívna kontaminácia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *