Home / KULTÚRA / Film a TV / Rada pre vysielanie a retransmisiu udelila licenciu novej športovej televízii, rozdala aj pokuty

Rada pre vysielanie a retransmisiu udelila licenciu novej športovej televízii, rozdala aj pokuty

25.8.2021 (Webnoviny.sk) – Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) udelila licenciu na celoplošné digitálne vysielanie televíznej programovej služby JOJ ŠPORT vysielateľovi MAC TV s.r.o. RVR o tom informovala v tlačovej správe.

Rovnakému vysielateľovi rada zároveň uložila aj pokutu 3319 eur. Dôvodom bolo, že ešte 17. decembra 2020 v čase o 11:06 na programovej službe JOJ v rámci programu Súdna sieň odvysielal doplnkovú obsahovú službu – titulky pre osoby so sluchovým postihnutím, ktoré neboli zosynchronizované so zvukovou stopou programu. Takisto v rámci toho istého programu odvysielal doplnkovú obsahovú službu – titulky pre osoby so sluchovým postihnutím, ktoré nezachytávali hovorený prejav v programe spôsobom, ktorý osobám so sluchovým postihnutím umožnil porozumieť jeho obsahu.

Rovnakú pokutu uložila rada aj vysielateľovi Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS). Dôvodom bolo, že dňa 8. januára 2021 o 8:37 odvysielal na programovej službe Dvojka program Súrodenci označený ako nevhodný pre maloletých do 15 rokov, pričom nezabezpečil časové zaradenie tohto programu v súlade s podmienkami Jednotného systému označovania programov.

Viac k témam: televízia JOJ
Zdroj: Webnoviny.sk – Rada pre vysielanie a retransmisiu udelila licenciu novej športovej televízii, rozdala aj pokuty © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Primetime Emmy ovládol seriál Koruna, udeľovanie cien si užili aj tvorcovia Dámskeho gambitu (foto)

Za najlepší komediálny seriál vyhlásili Teda Lassa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *