Home / SVET / Vatikánsky denník žiada západné krajiny o prijatenie afganských utečencov, pápež vyzýva na modlitby

Vatikánsky denník žiada západné krajiny o prijatenie afganských utečencov, pápež vyzýva na modlitby

20.8.2021 (Webnoviny.sk) – Vatikánsky denník L’Osservatore Romano vyzval západné krajiny na prijatie civilistov, ktorí utekajú z Afganistanu pred hnutím Taliban. Podľa denníka sa zhoršenie humanitárnej situácie dalo očakávať a je prekvapujúce, že rozhodnutiu stiahnuť vojakov z krajiny nepredchádzalo zohľadnenie tohto scenára a neboli podniknuté kroky, aby sa mu predišlo.

Západ má záväzok okamžite napraviť situáciu konkrétnymi činmi a prijať utečencov, aby zabránil „katastrofálnej humanitárnej krízovej situácii“, napísal v článku na titulnej strane piatkového vydania zástupca šéfredaktora Gaetano Vallini.

Komentár podľa agentúry AP predstavuje nezvyčajne priamu kritiku Spojených štátov, hoci Washington sa v ňom priamo nespomína. Vo vzťahu k chaosu, ktorý vznikol v dôsledku odchodu západných síl pod vedením USA, autor komentára napísal, že „by bolo ešte vážnejšie, ak by bolo takéto rozhodnutie prijaté s vedomím takýchto dramatických následkov“.

Znepokojenie nad chaosom, ktorý zmieta Afganistanom, vyjadril aj pápež František. V rámci nedeľného požehnania vyzval veriacich na modlitby za ukončenie násilia, aby mohli muži, ženy aj deti v Afganistane žiť vo vzájomnom mieri a bezpečí.

Viac k témam: Afganistan, migranti, Taliban, vatikánsky denník
Zdroj: Webnoviny.sk – Vatikánsky denník žiada západné krajiny o prijatenie afganských utečencov, pápež vyzýva na modlitby © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Izrael od 1. novembra povolí zahraničným turistom vstup do krajiny, musia byť zaočkovaní

Povolenie vstupu prichádza pred rušným vianočným obdobím, kedy zahraniční návštevníci cestujú do Jeruzalema a Betlehema.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *