nedeľa , 19 septembra 2021
Home / SLOVENSKO / Obvinený svedok Zeman požiadal o politický azyl v Chorvátsku, na Slovensko sa vrátiť nemieni

Obvinený svedok Zeman požiadal o politický azyl v Chorvátsku, na Slovensko sa vrátiť nemieni

17.8.2021 (Webnoviny.sk) – Obvinený svedok Matej Zeman požiadal o politický azyl v Chorvátsku. Uviedol to v rozhovore pre televíziu Joj s tým, že pre spolitizovanie celého vyšetrovania kauzy Očistec sa na Slovensko nevráti. S vyšetrovateľmi bude spolupracovať naďalej len v rámci medzinárodnej spolupráce, cestou výsluchu svedka cez telemost alebo prostredníctvom iných procesov medzinárodného vyšetrovania.

Zeman o politický azyl požiadal v deň, keď mal vypovedať na súdnom procese s obžalovaným špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom. Aktuálne čaká na výsledok azylového konania. Je držiteľom evidenčnej karty žiadateľa o politický azyl, ktorý mu vydali miestne azylové inštitúcie.

Policajná inšpekcia obvinila v utorok 20. júla Csabu D., Mateja Zemana a Petra P. pre trestné činy krivej prísahy a krivej výpovede a marenia spravodlivosti. Všetci traja vypovedajú v kauzách, ktoré vyšetruje Národná kriminálna agentúra.

Viac k témam: politický azyl, svedok, vypovedanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Obvinený svedok Zeman požiadal o politický azyl v Chorvátsku, na Slovensko sa vrátiť nemieni © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lipšic sa obáva spochybňovania integrity trestných konaní zo strany SIS, želá si viac súčinnosti

SIS začala spochybňovať integritu, keď bolo zrejmé, že podozrenia smerujú k ich predstaviteľom.

Jeden komentár

  1. O čom by to bolo, ak by mu ten azyl udelili?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *