pondelok , 27 septembra 2021
Home / SLOVENSKO / V detskom letnom tábore v obci Turček sa zranilo viacero detí, jedno po zásahu bleskom zomrelo

V detskom letnom tábore v obci Turček sa zranilo viacero detí, jedno po zásahu bleskom zomrelo

17.8.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 17. augusta, 13:03

V noci zo 16. na 17. augusta sa v detskom letnom tábore v obci Turček stala tragédia, zomrelo jedno dieťa. Ako informovala žilinská krajská polícia na sociálnej sieti, za doposiaľ nezistených okolností sa tu zranilo viacero detí, pričom jedno z nich zraneniam podľahlo.

Niekoľko detí skončilo v nemocniciach

„Na miesto boli ihneď vyslané všetky dostupné policajné hliadky a tím posttraumatickej intervenčnej starostlivosti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline. V súčasnosti vykonávame všetky potrebné prvotné procesné úkony s cieľom zdokumentovania skutku a rozhodnutia v zmysle Trestného poriadku. Vzhľadom na citlivosť prípadu nebudeme až do skončenia vyšetrovania poskytovať k predmetnej udalosti žiadne bližšie informácie,” uviedla polícia.

Podľa dostupných informácií detský tábor v Turčeku zasiahla v noci búrka s víchricou, sedemročný chlapec neprežil zásah bleskom. Hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová potvrdila, že sa zranilo aj ďalších sedem detí, ktoré boli po ošetrení prevezené do nemocnice. Úprimnú sústrasť rodine sedemročného chlapca vyjadril na sociálnej sieti minister školstva Branislav Gröhling.

Noc prečkali v kláštore

V zničenom stanovom tábore v noci zasahovali hasiči z Turčianskych Teplíc, Martina, Žiliny a členovia dobrovoľných hasičských zborov z Turčeka a Sučian. Podľa hovorcu Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Michala Kypusa sa v tábore nachádzalo 104 detí.

„Hasiči poskytli zraneným osobám predlekársku prvú pomoc a odovzdali ich do opatery záchrannej zdravotnej službe, ktorá transportovala deti na ďalšie ošetrenie do nemocníc do Žiaru nad Hronom a Banskej Bystrice. Ostatné deti pozvážali hasičskou technikou do budovy neďalekého kláštora, kde im poskytli dočasné ubytovanie,” uviedol Kypus.

Heger vyjadril úprimnú sústrasť

Rodine a pozostalým sedemročného chlapca vyjadril úprimnú sústrasť aj predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO). Zraneným deťom z tábora zároveň zaželal skoré uzdravenie. Premiér to napísal vo svojom profile na sociálnej sieti.

„Tragédia v detskom tábore Turček zasiahla Slovensko. Vyhasnutie ľudského života je vždy bolestivé, obzvlášť, ak ide o dieťa. Rodine a pozostalým vyjadrujem úprimnú sústrasť,” uviedol Heger.

Rodine a pozostalým kondoloval aj predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). „Je mi nesmierne ľúto, čo sa stalo. Táto obrovská tragédia nás všetkých hlboko zasiahla,” uviedol Kollár na sociálnej sieti.

Viac k témam: detský tábor, tragédia, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – V detskom letnom tábore v obci Turček sa zranilo viacero detí, jedno po zásahu bleskom zomrelo © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šeliga otvorene skritizoval Kolíkovú, ministerka spravodlivosti sa bojí Kollára

Poslanec od ministerky očakáva, že v aktuálnej situácii bude stáť v prvej línii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *