sobota , 25 septembra 2021
Home / EKONOMIKA / Zamestnanosť na Slovensku v druhom kvartáli poklesla, pracovné inzeráty však podľa analytičky pribúdajú

Zamestnanosť na Slovensku v druhom kvartáli poklesla, pracovné inzeráty však podľa analytičky pribúdajú

17.8.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 17. augusta, 11:06

Pokles zamestnanosti na Slovensku pokračoval aj v druhom kvartáli tohto roka. V apríli až júni sa zamestnanosť medziročne znížila o 0,4 percenta. Prepad zamestnanosti bol však nižší ako v prvom štvrťroku tohto roka, vtedy podľa rýchleho odhadu počet pracujúcich medziročne klesol o 2,5 percenta.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Ako ďalej informoval Štatistický úrad SR, zamestnanosť v druhom štvrťroku podľa rýchleho odhadu štatistikov dosiahla 2,37 milióna osôb. Po očistení o sezónne vplyvy sa celková zamestnanosť v druhom kvartáli medziročne znížila o 0,4 percenta, oproti prvému štvrťroku tohto roka stúpla o 0,8 percenta.

Ako uviedla analytička WOOD & Company Eva Sadovská, aj napriek uvoľňovaniu opatrení v druhom kvartáli tohto roka sa dozvuky druhej vlny pandémie podpísali pod nárast počtu nezamestnaných. „Dobrou správou pre nasledujúce obdobie je fakt, že pracovné portály nás pravidelne, už niekoľko mesiacov, informujú o rastúcom trende zverejnených pracovných ponúk,” povedala.

Rýchly odhad zamestnanosti štatistici na základe ďalších dostupných štatistických a administratívnych údajov spresnia, doplnia o štruktúry jednotlivých ukazovateľov a publikujú 3. septembra tohto roka.

Viac k témam: COVID-19, Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, pokles, prepad, zamestnanosť na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Zamestnanosť na Slovensku v druhom kvartáli poklesla, pracovné inzeráty však podľa analytičky pribúdajú © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Priame ohrozenie Európy kolapsom spoločnosti Evergrande je minimálne, upokojuje šéfka ECB

Hodnota akcií developera klesla v piatok o približne sedem percent.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *