Home / EKONOMIKA / Málo rozvinutým regiónom pomôžu priemyselné parky aj lepšia doprava, myslí si Kremský (video)

Málo rozvinutým regiónom pomôžu priemyselné parky aj lepšia doprava, myslí si Kremský (video)

12.8.2021 (Webnoviny.sk) – Naštartovať ekonomiku nízko rozvinutých regiónov je prioritou vlády Eduarda Hegera. Málo rozvinutým regiónom by mali pomôcť priemyselné parky a lepšia doprava, hovorí predseda hospodárskeho výboru NR SR Peter Kremský.

Ten vo štvrtok navštívil Rimavskú Sobotu. Prezrel si oba priemyselné parky, budúci štátny i súkromný v areáli bývalých Závodov ťažkého strojárstva. Práve juh Slovenska pritom historicky patrí k oblastiam s najvyššou nezamestnanosťou. Informoval o tom Peter Tarasovič z mediálneho tímu OĽaNO.

Existujúce priestory môžu prilákať nových investorov

„Cením si prípravu lokality na zelenej lúke, na ktorej pracuje Ministerstvo hospodárstva i park PP Gemer, kde môžu investori do roka vyrábať v existujúcich halách. Verím, že tieto možnosti prilákajú investorov, ktorí vytvoria stovky pracovných miest, prelomia ekonomickú stagnáciu a dajú mestu nový rozvojový impulz do budúcnosti. Podobne sme v minulosti takýto prelom zažili napríklad vo Vrábľoch, Novom Meste nad Váhom alebo Martine. Investori naplnili staré haly a vdýchli nový život opusteným priemyselným areálom,“ uviedol Kremský.

Predseda hospodárskeho výboru podľa svojich slov bude vývoj v regióne ďalej sledovať a povzbudí investorov, zaujímajúcich sa o Slovensko, aby uvažovali aj o Gemeri.

Nové dopravné napojenie zlepší logistiku

Pomôcť by tomu malo aj zlepšenie dopravného napojenia po dokončení rýchlostnej cesty R2 takmer po Lučenec. To výrazne zlepší logistiku priemyslu, ktorý sa zvyčajne orientuje na export do západnej Európy.

„Verím, že investori, ktorí už dnes zvažujú príchod do Rimavskej Soboty, sa skoro rozhodnú. Budem sa zasadzovať o to, aby od vlády SR dostali čo najväčšiu podporu. Ide o to zmeniť osud tohto regiónu, z ktorého ľudia utekajú za prácou, na lokalitu, kde sa budú ľudia vracať, pretože majú dobré podmienky na život,“ dodal Kremský.

Viac k témam: investícia, priemyselný park, rozvoj regiónu
Zdroj: Webnoviny.sk – Málo rozvinutým regiónom pomôžu priemyselné parky aj lepšia doprava, myslí si Kremský (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pochybili štyria úradníci, hovorí Krajniak o poslaných miliónoch eur zo štátnej pomoci schránkam

Minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak neplánuje podať demisiu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *