nedeľa , 19 septembra 2021
Home / SLOVENSKO / Slovensko má záujem prehĺbiť spoluprácu s ruskou prokuratúrou, Žilinka vidí cestu k dosiahnutiu cieľa

Slovensko má záujem prehĺbiť spoluprácu s ruskou prokuratúrou, Žilinka vidí cestu k dosiahnutiu cieľa

9.8.2021 (Webnoviny.sk) – Slovensko má záujem o prehĺbenie spolupráce medzi orgánmi prokuratúry Slovenskej republiky a Ruskej Federácie. Po spoločnom stretnutí s generálnym prokurátorom Ruskej federácie Igorom Viktorovičom Krasnovom, ktoré sa konalo v nedeľu 8. augusta, to uviedol generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.

Obaja označili za obojstranne prínosné prehĺbenie spolupráce v boji proti organizovanému a nadnárodnému zločinu, terorizmu, drogovej kriminalite a extrémizmu, v oblastiach efektívneho vykonávania právnej pomoci v trestných veciach a extradície, ochrany ľudských práv a slobôd a ochrany verejného záujmu.

Vyzdvihli tiež pokrok v oblastiach vzdelávania, zvyšovania kvalifikácie, konzultácií a výmeny informácií a praktických skúseností či v oblasti právnej vedy. „Som presvedčený, že osobná komunikácia so zahraničnými partnermi je kľúčom k dosiahnutiu spoločného cieľa,“ priblížil Žilinka.

Viac k témam: medzinárodné vzťahy, stretnutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko má záujem prehĺbiť spoluprácu s ruskou prokuratúrou, Žilinka vidí cestu k dosiahnutiu cieľa © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lipšic sa obáva spochybňovania integrity trestných konaní zo strany SIS, želá si viac súčinnosti

SIS začala spochybňovať integritu, keď bolo zrejmé, že podozrenia smerujú k ich predstaviteľom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *