Home / šport / Futbal / Austrália porazila na olympiáde v Tokiu vo futbale Argentínu, trúfa si aj na Španielsko

Austrália porazila na olympiáde v Tokiu vo futbale Argentínu, trúfa si aj na Španielsko

22.7.2021 (Webnoviny.sk) – Zatiaľ najúspešnejšou krajinou olympijských hier v Tokiu je Austrália. Trochu zvláštne konštatovanie, keďže olympiáda sa oficiálne začne až v piatok 23. júla, ale má svoju logiku.

Prvý dôvod na radosť prinieslo Austrálčanom v Tokiu rozhodnutie Medzinárodného olympijského výboru o pridelení hier v roku 2032 ich mestu Brisbane.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 

Druhýkrát sa austrálski fanúšikovia športu potešili po triumfe ich futbalistiek nad rivalkami z Nového Zélandu 2:1 a do tretice prišlo nečakané víťazstvo futbalistov nad favorizovanými Argentínčami 2:0. A to sa v bránke Juhoameričanov objavil skúsený 28-ročný Jeremias Ledesma zo španielskeho Cádizu, ktorý účinkuje v La Lige.

Radosť outsidera

Zrodilo sa v Sappore presne 4726 dní po tom, čo sa Austrália v roku 2008 na OH v Pekingu predtým naposledy objavila na mužskom olympijskom futbalovom turnaji.

Radosť outsidera znásobil aj fakt, že Argentínčania sú dvojnásobní olympijskí víťazi z rokov 2004 a 2008. „Verili sme, že môžeme v tomto zápase niečo uhrať. Opierali sme sa o filozofiu nášho trénera Grahama Arnolda. Splnil sa nám sen, ale trúfame si na víťazstvo aj proti Španielom,“ uviedol strelec prvého gólu Austrálie Lachlan Wales.

„Raz sme už šokovali svet a druhýkrát to chceme urobiť vtedy, keď postúpime z našej skupiny,“ dodal 23-ročný útočník tímu Western United pre olympijský informačný servis.

Tréner bol aj hráčom

Tréner Arnold sa predstavil ako hráč na olympijských hrách v Soule 1988, teraz na OH 2020 naordinoval svojim hráčom správnu taktiku proti favoritovi. „Tušil som, že sa môžeme postarať o prekvapenie. Veril som týmto hráčom, že predvedú niečo výnimočné,“ skonštatoval Arnold.

Aj v druhom štvrtkovom zápase C-skupiny na olympijskom futbalovom turnaji mužov sa zrodilo prekvapenie. Španielsko s piatimi hráčmi z tímu semifinalistu nedávnych majstrovstiev Európy iba remizovalo s Egyptom 0:0.

Viac k témam: futbal – Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021, futbalisti, futbalistky, La Liga, OH 2020 Tokio
Zdroj: Webnoviny.sk – Austrália porazila na olympiáde v Tokiu vo futbale Argentínu, trúfa si aj na Španielsko © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Neúspech v kvalifikácii je pre Kováčika veľkým sklamaním, ocenenie od Chorvátov je málo platné

Z ôsmich zápasov kvalifikácie MS 2022 nazbierali Slováci iba 10 bodov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *