Home / šport / Ostatné športy / Kermond si na večierku šnupol kokaín a prišiel o olympiádu v Tokiu

Kermond si na večierku šnupol kokaín a prišiel o olympiádu v Tokiu

21.7.2021 (Webnoviny.sk) – Austrálsky reprezentant v skoku na koni Jamie Kermond sa nebude môcť zúčastniť na jazdeckých súťažiach na olympijských hrách v Tokiu. Dôvodom nie je pozitívny test na koronavírus, ale kokaín.

Mal to byť jeho olympijský debut

Tridsaťšesťročný Kermond sa o výsledku A-vzorky dozvedel ešte pred odletom do Tokia, domáca jazdecká federácia mu predbežne pozastavila súťažnú činnosť.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 

Pôvodne mal byť jedným z troch austrálskych parkúrových jazdcov v deväťčlennej nominácii austrálskej reprezentácie v jazdectve pre OH 2020. Mal to byť jeho olympijský debut.

Môže požiadať o analýzu B-vzorky

Pozitívny test mal počas mimosúťažnej kontroly 26. júla a môže požiadať o analýzu B-vzorky. Športovec však priznal, že drogu zrejme užil na večierku a je si vedomý svojej chyby.

„Kermond sa nesmie zúčastniť na pretekoch, ktoré podliehajú jurisdikcii Svetovej antidopingovej agentúry vrátane olympijských hier,“ píše sa vo vyhlásení Austrálskej jazdeckej federácie. „Som zdrvený a veľmi ľutujem, čo sa stalo. Prijímam plnú zodpovednosť. Najviac mi je ľúto, že som sklamal veľa ľudí, ktorí mi verili,“ uviedol Kermond.

Šéf austrálskej olympijskej misie v Tokiu Ian Chesterman oznámil, že namiesto Kermonda sa v jazdeckom tíme Austrálie neobjaví žiadny náhradník.

Viac k témam: kokaín, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk – Kermond si na večierku šnupol kokaín a prišiel o olympiádu v Tokiu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Irving najskôr šíril teóriu o plochej Zemi, teraz sa nechce zaočkovať. Klub mu dal ultimátum

Zámorské médiá tvrdia, že aj tak bude poberať 16 miliónov dolárov za túto sezónu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *