piatok , 23 júla 2021
Home / SLOVENSKO / Súdy by mali rozhodovať nielen zákonne a spravodlivo, ale aj zrozumiteľne pre ľudí

Súdy by mali rozhodovať nielen zákonne a spravodlivo, ale aj zrozumiteľne pre ľudí

20.7.2021 (Webnoviny.sk) – V rámci budovania dôvery ľudí v súdnu moc a jej nezávislosť by súdy mali rozhodovať nielen zákonne a spravodlivo, ale aj zrozumiteľne pre ľudí. Na utorkovom stretnutí s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou to skonštatoval predseda Najvyššieho súdu SR (NS SR) Ján Šikuta.

Ako informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová, v tejto súvislosti šéf NS SR poukázal na silnú potrebu dobre odôvodnených a pre občanov zrozumiteľných rozhodnutí. Podpredsedníčka NS SR Andrea Moravčíková pri tejto príležitosti vyzdvihla inštitút kvalitnej zjednocovacej činnosti, ktorá má potenciál výrazne prispieť k posilneniu dôvery v súdny systém.

„Práve predvídateľnosťou súdnych rozhodnutí môžeme, podľa jej názoru, dosiahnuť zníženie súdivosti a tým aj skrátenie dĺžky súdnych konaní. Z tohto dôvodu chce vedenie Najvyššieho súdu SR v blízkej dobe vytvoriť tzv. zjednocovacie senáty,” povedala Važanová.

Hovorkyňa dodala, že na stretnutí s hlavou štátu rezonovali aj témy potreby personálneho zastabilizovania NS SR po vytvorení Najvyššieho správneho súdu SR, ako aj materiálno technického zabezpečenia chodu Najvyššieho súdu SR.

Viac k témam: súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Súdy by mali rozhodovať nielen zákonne a spravodlivo, ale aj zrozumiteľne pre ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zadržaný sudca najvyššieho súdu je na slobode, NAKA ho prepustila po výsluchu

Sudcu zadržali pre podozrenie z korupcie na základe výpovede žilinského sudcu Pavla Polku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *