Home / SLOVENSKO / Pohreb Milana Lasicu bude zrejme len v rodinnom kruhu, pietne podujatie odkladá divadlo na neskôr

Pohreb Milana Lasicu bude zrejme len v rodinnom kruhu, pietne podujatie odkladá divadlo na neskôr

20.7.2021 (Webnoviny.sk) – Pohreb herca Milana Lasicu by sa mal konať iba v rodinnom kruhu. Pre agentúru SITA to potvrdil výkonný riaditeľ Štúdia L+S Pavol Danišovič. Na otázku, či divadlo zorganizuje pietne podujatie, odpovedal, že sa musia najprv psychicky upokojiť, no určite ho plánujú. Konať by sa mohlo niekedy v auguste.

Vládna strana Sloboda a solidarita (SaS) navrhla koaličnej rade vyhlásiť v súvislosti s úmrtím umelca štátny smútok. Koaliční partneri však tento návrh neschválili, no rodine chceli ponúknuť možnosť štátneho pohrebu.

Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová v pondelok 19. júla po rokovaní koaličnej rady uviedla, že protokol Úradu vlády SR kontaktuje rodinu a ponúkne jej nejaké možnosti, napríklad čestnú stráž, kondolenčnú knihu či vyvesenie čiernej vlajky. Dodala však, že konečná forma poslednej rozlúčky je v rukách pozostalých.

Komik, herec a spevák Milan Lasica zomrel v nedeľu 18. júla večer vo veku 81 rokov na spoločnom koncerte s orchestrom Bratislava Hot Serenaders.

Viac k témam: pohreb, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Pohreb Milana Lasicu bude zrejme len v rodinnom kruhu, pietne podujatie odkladá divadlo na neskôr © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Taraba navrhuje zmeny v prípade trestu prepadnutia majetku, znížiť by sa mohli aj trestné sadzby

Nezaradený poslanec navrhuje zníženie viacerých trestných sadzieb, osobitne v prípade majetkových a hospodárskych trestných činov.

2 komentáre

  1. Slniečkár a Veľká NULA, teda dve nuly= OO….

  2. Prosím ctených Slovákov posielať kondolencie na Big Pharma Corporations, ako aj vďačné listy za 2.dávku pánovi kurníkov…Bola to slniečkárska Veľká Nula= teda dve malé nuly= 00….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.