Home / šport / MOTOR šport / Verstappen má po nehode na VC Veľkej Británie bolesti v krku, vyčíslili aj škody na jeho monoposte

Verstappen má po nehode na VC Veľkej Británie bolesti v krku, vyčíslili aj škody na jeho monoposte

20.7.2021 (Webnoviny.sk) – Max Verstappen je po zle vyzerajúcej nehode na Veľkej cene Veľkej Británie v rámci majstrovského seriálu formuly 1 v Silverstone v poriadku. Tvrdí to poradca tímu Red Bull Helmut Marko.

„Mysleli sme si, že bude z toho tvrdého nárazu úplne stuhnutý, ale má len menšiu bolesť v krku. Inak je všetko v poriadku,“ uviedol rakúsky expert v rozhovore pre RTL.

Holandský líder seriálu sa na konci prvého kola nedeľňajších dramatických pretekov dostal do kolízie s úradujúcim šampiónom Britom Lewisom Hamiltonom, ktorého neskôr penalizovali desiatimi sekundami za agresívny štýl jazdy.

Verstappen vyšiel z auta po vlastných

Verstappen v rýchlosti 290 km/h narazil do bariéry s pneumatikami, pričom v danom okamihu na neho pôsobila sila vo veľkosti 51G. Z auta vyšiel po vlastných, ale zjavne otrasený zamieril na vyšetrenia do nemocnice v Coventry. Odtiaľ sa v sprievode otca Josa presunul do hotelovej izby.

„Nemocnicu opustil bez vážnych zranení, v hoteli s ním cez noc zostal otec, ale to len z bezpečnostných dôvodov,“ uviedol Marko. Niekdajší pilot formuly 1 vyčíslil škodu, ktorú utrpel Red Bull, keď traťoví zamestnanci odvážali zvyšky Verstappenovho monopostu.

„Momentálne to vyzerá na trištvrte milióna eur. A zatiaľ nevieme, či budeme môcť zachrániť aspoň motor Honda z vraku auta,“ vyhlásil 78-ročný rodák z Grazu, ktorý počas kariéry vyhral aj známe vytrvalostné preteky 24 hodín Le Mans.

Hamilton nevidí dôvod na ospravedlnenie

Verstappen sa na sociálnej sieti vyjadril, že sa mu nepáčilo ako jeho hlavný konkurent Hamilton oslavoval triumf v Silverstone v čase, keď on musel podstúpiť odborné vyšetrenia v nemocnici a nemohol s ním reálne súperiť na trati. Označil to ako nedostatok rešpektu voči nemu.

Sedemnásobný majster sveta Hamilton reagoval tým, že sa nemá za čo ospravedlňovať lebo agresívnu jazdu v štýle koleso na koleso predviedli obaja aktéri. Neskôr pre Autosport vyhlásil, že nechce, aby tento incident porušil vzájomnú úctu medzi dvoma najväčšími rivalmi v boji o majstrovský titul.

„Mali by sme sa z tejto nehody poučiť a nájsť rovnováhu v našich jazdách, aby sa také nebezpečné momenty nediali. Málokedy sa stáva, že také čosi spôsobí len jeden vodič. Zväčša ide o kombináciu toho, čo predvedú na trati dvaja alebo viacerí pretekári. Preto by sme sa mali obaja s Maxom poučiť a zachovať si vzájomný rešpekt do budúcnosti,“ skonštatoval Hamilton.

Viac k témam: F1 Formula 1, nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Verstappen má po nehode na VC Veľkej Británie bolesti v krku, vyčíslili aj škody na jeho monoposte © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Formula 1 sa na budúci rok po prvýkrát predstaví na Floride, jazdiť sa bude na okruhu v Miami

Organizátori už potvrdili, že Grand Prix Miami sa uskutoční v dňoch 6.- 8. mája 2022.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *