pondelok , 14 júna 2021
Home / SVET / Heger odišiel na zahraničnú cestu do Varšavy, diskutovať bude o pandémii aj európskej agende

Heger odišiel na zahraničnú cestu do Varšavy, diskutovať bude o pandémii aj európskej agende

10.6.2021 (Webnoviny.sk) – Rokovania vo Varšave v Poľsku sa budú týkať aktuálnej epidemiologickej situácie, európskej agendy či bilaterálnej a cezhraničnej spolupráce. Uviedlo to tlačové oddelenie Úradu vlády SR pred štvrtkovou oficiálnou návštevou premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) v Poľsku.

Z premiérovho pracovného programu vyplýva, že sa vo Varšave stretne s poľským prezidentom Andrzejom Dudom a predsedom vlády Mateuszom Morawieckim. Poobede navštívi Slovenský inštitút a tiež položí vence k pomníku Čaty 535 Slovákov a k Hrobu neznámeho vojaka.

S premiérom cestuje aj poslanec Národnej rady SR a predseda Výboru pre hospodárske záležitosti Peter Kremský (OĽaNO). Ten bude mať vo Varšave samostatný program. Stretnúť by sa mal s poľským podpredsedom Výboru pre infraštruktúru a podpredsedom pre hospodárstvo a rozvoj Sejmu Poľskej republiky.

Do Hegerovej delegácie patrí aj štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martin Klus, štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Ján Oravec a veľvyslanec SR v Poľskej republike Andrej Droba.

Viac k témam: medzinárodné vzťahy, premiér Slovenskej republiky, Výbor NR SR pre hospodárske záležitosti, zahraničná cesta
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger odišiel na zahraničnú cestu do Varšavy, diskutovať bude o pandémii aj európskej agende © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Väčšina pandemických obmedzení v Kalifornii končí, celoštátny núdzový stav zatiaľ ostáva

Pre obchody a prevádzky prestanú platiť kapacitné obmedzenia, skončia sa aj nariadenia o sociálnom odstupe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *