pondelok , 14 júna 2021
Home / SLOVENSKO / Počas razií proti prevádzačskej skupine zatkli aj Slovenku, do Európy pomáhala prepašovať Vietnamcov

Počas razií proti prevádzačskej skupine zatkli aj Slovenku, do Európy pomáhala prepašovať Vietnamcov

31.5.2021 (Webnoviny.sk) – Počas razií proti skupine podozrivej z prevádzania Vietnamcov do Európy zatkli v Nemecku a na Slovensku dve podozrivé osoby. Polícia v Berlíne zatkla v meste Vietnamku, ktorá tam žila. V Bratislave zase v spojitosti s vyšetrovaním zadržali Slovenku.

Ženy boli údajne súčasťou skupiny podozrivých – niekoľkých Vietnamcov, jedného človeka z Nemecka a dvoch zo Slovenska, ktorá privádzala Vietnamcov do Európy na základe podvodne získaných víz. Dané osoby čelia obvineniam, že od nich požadovali platby v rozmedzí od 13- do 21-tisíc eur. Tie si podľa vyšetrovateľov museli ľudia odpracovať v nechtových štúdiách, masážnych salónoch či bytoch využívaných ako nevestince.

V Nemecku je jeden Vietnamec podozrivý z toho, že ženám, ktoré pracovali ako prostitútky, dával hormonálne injekcie, aby neotehotneli, uviedli vo vyhlásení tamojší prokurátori a polícia. Počas pondelkových razií v Nemecku našla polícia 13 ľudí, ktorí v krajine pracovali nelegálne.

Viac k témam: prevádzačstvo, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Počas razií proti prevádzačskej skupine zatkli aj Slovenku, do Európy pomáhala prepašovať Vietnamcov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bratislavské Staré Mesto pomáha podnikateľom, nájom za terasy chce znížiť až do konca roka

Miestni poslanci budú na zastupiteľstve rozhodovať o predĺžení 50-percentnej úľavy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *