streda , 19 mája 2021
Home / SLOVENSKO / Autobus MHD v Bratislave zrazil ženu na priechode pre chodcov (foto)

Autobus MHD v Bratislave zrazil ženu na priechode pre chodcov (foto)

3.5.2021 (Webnoviny.sk) – Autobus mestskej hromadnej dopravy zrazil v nedeľu dopoludnia v bratislavskej Petržalke na priechode pre chodcov chodkyňu. Stalo sa tak na križovatke ulíc Jantárová cesta – Farského – Bosákova.

Informovala o tom v pondelok polícia na sociálnej sieti. Žena pri dopravnej nehode utrpela ťažké zranenia. Dychová skúška na alkohol bola u vodiča negatívna. V objasňovaní nehody pokračujú dopravní policajti.

„Podľa doposiaľ zistených informácii vodič mestskej hromadnej dopravy viedol autobus v pravom jazdnom pruhu po Farského ulici. Na križovatke pri odbočovaní vpravo nedal prednosť chodkyni, ktorá prechádzala po priechode pre chodcov. Vodič si pravdepodobne neuvedomil, že ak svieti zelená šípka a jeho jazdná dráha sa križuje s priechodom pre chodcov, pri odbočovaní vpravo je povinný dať prednosť chodcom na priechode pre chodcov,“ uviedla polícia.

Pre odbočujúcich vpravo platia všeobecné pravidlá o dávaní prednosti chodcom na priechode.

Viac k témam: DPB Dopravný podnik Bratislava, MHD Bratislava, zrážka autobusu s chodcom
Zdroj: Webnoviny.sk – Autobus MHD v Bratislave zrazil ženu na priechode pre chodcov (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Recept na úspech? Zákazník ako superhrdina

Staré časy sa už nevrátia. Až 93 percent firiem očakáva, že sa po pandémii budú musieť popasovať so zmenami v spotrebiteľskom správaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *