nedeľa , 9 mája 2021
Home / EKONOMIKA / Strana Sloboda a Solidarita na koaličnej rade využije právo veta a zvýšenie DPH nepodporí

Strana Sloboda a Solidarita na koaličnej rade využije právo veta a zvýšenie DPH nepodporí

2.5.2021 (Webnoviny.sk) – Zvýšenie DPH je pre koaličnú stranu Sloboda a Solidarita (SaS) absolútne neprijateľné a na koaličnej rade využije právo veta na akýkoľvek podobný návrh. Uvádza sa to v stanovisku predsedu liberálov Richarda Sulíka.

„Ak má dobre fungovať naša koalícia, musia sa rešpektovať aj pravidlá,” uviedol Sulík s tým, že podpora rodín je správnou vecou, rovnako ako je dôležité spraviť poctivú daňovo-odvodovú reformu.

„Určite sa však nemôže ísť cestou zvyšovania DPH a populisticky prichádzať s nápadmi, ktoré nemajú oporu ani medzi koaličnými partnermi,“ dodal Sulík.

V stredu 28. apríla po rokovaní vlády sa predseda SaS Richard Sulík vyjadril, že minister financií Igor Matovič má plány napríklad zvýšiť DPH na 25 percent alebo násobne zvýšiť daň z nehnuteľností. Proti zvýšeniu DPH sa vyslovila aj strana Za ľudí.

Viac k témam: dane, DPH daň z pridanej hodnoty
Zdroj: Webnoviny.sk – Strana Sloboda a Solidarita na koaličnej rade využije právo veta a zvýšenie DPH nepodporí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na každých tisíc Slovákov pripadá aktuálne 56 firiem, rebríček vedie Bratislavský kraj

Poradenská spoločnosť Dun & Bradstreet skonštatovala, že priemer za celé Slovensko sa medziročne zvýšil o tri firmy na tisícku obyvateľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *