piatok , 30 júla 2021
Home / šport / Hokej / Kapitán Zvolena Radovan Puliš utrpel v zápase proti Popradu viacpočetné zlomeniny tváre, už je po operácii

Kapitán Zvolena Radovan Puliš utrpel v zápase proti Popradu viacpočetné zlomeniny tváre, už je po operácii

2.5.2021 (Webnoviny.sk) – Vyšetrenia po piatkovom zranení v rámci druhého extraligového hokejového finále, ktoré po nešetrnom zákroku českého obrancu Popradu Petra Ulrycha utrpel útočník a zároveň kapitán HKM Zvolen Radovan Puliš, poukázali na viacpočetné zlomeniny tvárového skeletu a nosa.

Operácia dopadla výborne

Vďaka okamžitému nasadeniu tímu špecialistov z oddelenia maxilofaciálnej chirurgie nemocnice F. D. Roosevelta Banská Bystrica je už Radovan Puliš po operácii. Ulrych dostal za napadnutie hlavy a krku trest na 5 minút plus do konca zápasu.

“Operácia štvornásobnej zlomeniny dopadla výborne. Touto cestou sa v mene celého HKM a.s. a v mene hráča chceme veľmi pekne poďakovať doktorovi Adamovi Stebelovi a celému kolektívu oddelenia za skvelú prácu lekárov a super starostlivosť sestričiek. Veríme, že Rado bude čoskoro v poriadku a prajeme skoré uzdravenie,” napísal HKM Zvolen na svojom oficiálnom webe.

Opory budú chýbať

Zvolen vedie nad Popradom 2:0 na zápasy vo finálovej sérii play-off Tipos extraligy. Tretí zápas sa hrá v pondelok 3. mája od 18.00 h pod Tatrami a na oboch stranách budú zrejme chýbať viaceré opory.

Vo zvolenskom tíme už má po sezóne okrem Puliša aj ďalší útočník Peter Zuzin, Popradčanom sa po Marcelovi Haščákovi vo Zvolene zranil aj ďalší člen elitného útoku Dávid Skokan.

Viac k témam: play-off Tipos extraligy, Tipos extraliga
Zdroj: Webnoviny.sk – Kapitán Zvolena Radovan Puliš utrpel v zápase proti Popradu viacpočetné zlomeniny tváre, už je po operácii © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nová sezóna extraligy bude bez Miškovca aj Detvy, pribudne však Prešov a Spišská Nová Ves

Nový ročník najvyššej slovenskej hokejovej súťaže sa začne 24. septembra.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *