nedeľa , 1 augusta 2021
Home / SLOVENSKO / Bratislavský kraj zvyšuje kapacitu očkovacieho centra, vakcínu môže dostať vyše 10-tisíc ľudí

Bratislavský kraj zvyšuje kapacitu očkovacieho centra, vakcínu môže dostať vyše 10-tisíc ľudí

29.4.2021 (Webnoviny.sk) – Bratislavský samosprávny kraj (BSK) zvyšuje kapacitu očkovacieho centra v priestoroch Národného futbalového štadióna (NFŠ) v Bratislave.

Fungovať bude až päť dní

„Veľkokapacitné očkovacie centrum BSK bude tento týždeň fungovať až päť dní. Očkovanie sa začína už dnes poobede a potrvá do pondelka 3. mája,” uviedla v tlačovej správe hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

„V očkovacom centre na NFŠ sme doteraz zaočkovali 42 327 ľudí, z toho 2 852 druhou dávkou vakcíny AstraZeneca. Očakávame, že za týchto päť dní by sme mohli sumárne číslo navýšiť o ďalších viac ako 10-tisíc ľudí,“ doplnil predseda BSK Juraj Droba.

Kraj pripravil špeciálny rezervačný systém

Vo veľkokapacitnom centre začali minulý týždeň očkovať už aj druhou dávkou vakcíny AstraZeneca. BSK zdôrazňuje, že pozvánka od Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) by mala prísť očkovaným prvou dávkou automaticky. Pri vakcíne AstraZeneca je to nasledujúci víkend po uplynutí desiatich týždňov po podaní prvej dávky.

„Vo veľmi zriedkavých prípadoch však SMS nepríde alebo sa vyskytne iná prekážka. BSK preto pripravil špeciálny rezervačný systém na druhú dávku, ktorý je k dispozícii na webovej stránke kraja,” uzavrela Forman.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislavský kraj zvyšuje kapacitu očkovacieho centra, vakcínu môže dostať vyše 10-tisíc ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Návštevu pápeža Františka zabezpečia stovky dobrovoľníkov, hlásiť sa môžete už čoskoro

Prihlasovací formulár zverejnia čoskoro.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *