sobota , 8 mája 2021
Home / šport / MOTOR šport / Tragédia na rally v Austrálii, počas 24 hodín zahynuli traja pretekári (video)

Tragédia na rally v Austrálii, počas 24 hodín zahynuli traja pretekári (video)

24.4.2021 (Webnoviny.sk) – Už tri obete na životoch si vyžiadala tohtoročné edícia vytrvalostných motoristických pretekov Targa Tasmania rally. Podujatie na ostrove Tasmánia prebieha od pondelka, k tragickým incidentom prišlo v piatok a sobotu. “Sú to devastujúce dni. Súcitíme s rodinami a priateľmi, keďže prišli o najbližších,” uviedol šéf pretekov Mark Perry prostredníctvom tlačového vyhlásenia.

V piatok na tasmánskych cestách zahynul 68-ročný jazdec Shane Navin, keď jeho vozidlo zišlo zo súťažnej trate. Jeho spolujazdec z nehody vyviazol bez zranenia. V sobotu prišla o život po náraze vozidla do stromu dvojčlenná posádka – 68-ročný vodič Leigh Mundy a 59-ročný spolujazdec Dennis Neagle.

Šesťdňové podujatie sa koná na uzavretých tasmánskych cestách, počas pretekov jednotlivé posádky absolvujú cez 2000 km. Nedeliteľnou súčasťou Targa Tasmania rally sú aj vozidlá z dávnejšej minulosti s posádkami štarších ročníkov.

Viac k témam: moto, Rally, Targa Tasmania rally
Zdroj: Webnoviny.sk – Tragédia na rally v Austrálii, počas 24 hodín zahynuli traja pretekári (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rozprávkovú kariéru vystriedala nočná mora. Kedy sa vráti motocyklový šampión Marc Márquez?

Marc Márquez si vlani na Veľkej cene Španielska spôsobil komplikovanú fraktúru kosti v pravom ramene.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *