nedeľa , 1 augusta 2021
Home / SLOVENSKO / Finančná správa odhalila viac ako 100-tisíc cigariet bez platnej kontrolnej známky (foto)

Finančná správa odhalila viac ako 100-tisíc cigariet bez platnej kontrolnej známky (foto)

22.4.2021 (Webnoviny.sk) – Kriminálny úrad finančnej správy vo Vranove nad Topľou v rámci akcie Bažant odhalil viac ako stotisíc cigariet bez platnej kontrolnej známky a zadržal peňažnú hotovosť vo výške 90-tisíc eur. Informovala o tom hovorkyňa Finančného riaditeľstva SR Martina Rybanská.

Páchateľ prechovával cigarety troch značiek v celkovom množstve 101 140 kusov bez označenia platnou kontrolnou známkou. Rybanská podotkla, že správcovi dane tak vznikla škoda vo výške 12 290 eur. Prípad bol po vykonaní domovej prehliadky a neodkladných úkonov odovzdaný vyšetrovateľovi finančnej správy z dôvodu vecnej príslušnosti.

Hovorkyňa priblížila, že páchateľ sa zadržané peniaze pokúsil ukryť pred zásahom kriminalistov finančnej správy v plastovej nádobe, ktorú vyhodil z okna. „Keďže páchateľ nevedel pri domovej prehliadke preukázať pôvod a spôsob ich nadobudnutia, vzniklo podozrenie, že pochádzajú z trestnej činnosti,“ vysvetlila.

Viac k témam: akcia “Bažant”, cigarety
Zdroj: Webnoviny.sk – Finančná správa odhalila viac ako 100-tisíc cigariet bez platnej kontrolnej známky (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Návštevu pápeža Františka zabezpečia stovky dobrovoľníkov, hlásiť sa môžete už čoskoro

Prihlasovací formulár zverejnia čoskoro.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *