nedeľa , 9 mája 2021
Home / SLOVENSKO / Finančná správa odhalila viac ako 100-tisíc cigariet bez platnej kontrolnej známky (foto)

Finančná správa odhalila viac ako 100-tisíc cigariet bez platnej kontrolnej známky (foto)

22.4.2021 (Webnoviny.sk) – Kriminálny úrad finančnej správy vo Vranove nad Topľou v rámci akcie Bažant odhalil viac ako stotisíc cigariet bez platnej kontrolnej známky a zadržal peňažnú hotovosť vo výške 90-tisíc eur. Informovala o tom hovorkyňa Finančného riaditeľstva SR Martina Rybanská.

Páchateľ prechovával cigarety troch značiek v celkovom množstve 101 140 kusov bez označenia platnou kontrolnou známkou. Rybanská podotkla, že správcovi dane tak vznikla škoda vo výške 12 290 eur. Prípad bol po vykonaní domovej prehliadky a neodkladných úkonov odovzdaný vyšetrovateľovi finančnej správy z dôvodu vecnej príslušnosti.

Hovorkyňa priblížila, že páchateľ sa zadržané peniaze pokúsil ukryť pred zásahom kriminalistov finančnej správy v plastovej nádobe, ktorú vyhodil z okna. „Keďže páchateľ nevedel pri domovej prehliadke preukázať pôvod a spôsob ich nadobudnutia, vzniklo podozrenie, že pochádzajú z trestnej činnosti,“ vysvetlila.

Viac k témam: akcia “Bažant”, cigarety
Zdroj: Webnoviny.sk – Finančná správa odhalila viac ako 100-tisíc cigariet bez platnej kontrolnej známky (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mesto Trnava zrušilo pre pandémiu tradičný kvetinový trh, ľuďom však prináša alternatívu

Radnica bola prinútená prispôsobiť sa aktuálnym protipandemickým opatreniam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *