nedeľa , 1 augusta 2021
Home / SVET / Moskva trvá na svojom práve obmedziť pohyb zahraničných lodí pri polostrove Krym

Moskva trvá na svojom práve obmedziť pohyb zahraničných lodí pri polostrove Krym

20.4.2021 (Webnoviny.sk) – Rusko trvá na tom, že má právo obmedziť pohyb zahraničných lodí pri anektovanom ukrajinskom polostrove Krym. Zároveň odmieta sťažnosti a kritiku zo strany Kyjeva i Západu.

Znepokojený Západ

Ukrajina minulý týždeň protestovala proti ruskému rozhodnutiu uzavrieť rozsiahle oblasti Čierneho mora pri Kryme pre lode zahraničných námorníctiev a štátne plavidlá až do novembra. Znepokojenie nad týmto krokom vyjadrili aj Spojené štáty a Európska únia.

Ako uviedol hovorca amerického ministerstva zahraničných vecí Ned Price, tento krok „je obzvlášť znepokojivý pre správy o zhromažďovaní ruských vojsk na okupovanom Kryme a pri hraniciach s Ukrajinou“.

Bežná prax

Námestník ruského ministra zahraničia Sergej Rjabkov však vyhlásil, že obmedzenia týkajúce sa lodí zahraničných námorníctiev sú v súlade s medzinárodnými dohodami, pričom tvrdí, že je bežnou praxou obmedzovať pohyb v oblastiach, kde sa konajú vojenské cvičenia. Na komerčnú prepravu to vraj nebude mať žiadny vplyv.

Rusko okrem toho oznámilo obmedzenie letov v okolí Krymu počas piatich dní počnúc utorkom, čo taktiež zdôvodnilo bežnou medzinárodnou praxou počas vojenských cvičení.

Viac k témam: Krym
Zdroj: Webnoviny.sk – Moskva trvá na svojom práve obmedziť pohyb zahraničných lodí pri polostrove Krym © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vo Francúzsku sa opäť protestuje proti pandemickým opatreniam, na muške sú aj covid pasy

Odporcovia vlády sa zameriavajú na zákon, ktorý vyžaduje predkladanie takzvaného covid pasu vo väčšine interiérov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *