nedeľa , 1 augusta 2021
Home / SVET / Zomrela herečka z Harryho Pottera, Helen McCrory prehrala boj s rakovinou

Zomrela herečka z Harryho Pottera, Helen McCrory prehrala boj s rakovinou

17.4.2021 (Webnoviny.sk) – Vo veku 52 rokov zomrela anglická herečka Helen McCrory. Rodáčka z londýnskeho Paddingtonu, známa zo seriálov Gangy z Birminghamu (2013), Penny Dreadful (2014 – 2016) alebo troch filmov zo série o čarodejníkovi Harrym Potterovi, podľahla rakovine. Podľa portálu BBC o tom informoval jej manžel, herec Damian Lewis.

McCrory podľa neho zomrela „pokojne doma” po „hrdinskom boji s rakovinou”. „Zomrela tak, ako žila. Nebojácne,” napísal 50-ročný Lewis na sociálnu a mikroblogovaciu sieť Twitter.

McCrory a Lewis sa vzali v roku 2007 a mali spolu dve deti. Vlani podľa BBC vyzbierali viac ako milión libier na stravu pre zamestnancov britského Národného zdravotníckeho systému.

Zahrala si aj v bondovke

McCrory bola známa aj vďaka dlhej a uznávanej divadelnej kariére. Zahrala si tiež v bondovke Skyfall (2012) a stvárnila napríklad aj manželku bývalého britského premiéra Tonyho Blaira Cherie vo filmoch Kráľovná (2006) a Zvláštne vzťahy (2010).

V potterovkách Harry Potter a Polovičný princ (2009) a Harry Potter a Dary smrti – 1. a 2. (2010 a 2011) stvárnila Narcissu Malfoy.

Hereckí kolegovia smútia

Zármutok nad jej úmrtím vyjadrili viacerí jej hereckí kolegovia a spolupracovníci, vrátane autorky Harryho Pottera J.K. Rowling, umeleckého riaditeľa Národného divadla Rufusa Norrisa, tvorcu Gangov z Birminghamu Stevena Knighta alebo predstaviteľa hlavnej postavy Cilliana Murphyho, ktorý podľa vlastných slov stratil drahú priateľku.

Viac k témam: Harry Potter, rakovina, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrela herečka z Harryho Pottera, Helen McCrory prehrala boj s rakovinou © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vo Francúzsku sa opäť protestuje proti pandemickým opatreniam, na muške sú aj covid pasy

Odporcovia vlády sa zameriavajú na zákon, ktorý vyžaduje predkladanie takzvaného covid pasu vo väčšine interiérov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *