štvrtok , 6 mája 2021
Home / EKONOMIKA / Podnikatelia v gastre zúfalo čakajú na otváranie podnikov, Mikasa žiadajú o prípravu plánu

Podnikatelia v gastre zúfalo čakajú na otváranie podnikov, Mikasa žiadajú o prípravu plánu

16.4.2021 (Webnoviny.sk) – Iniciatíva Pomoc pre gastro žiada od hlavného hygienika Jána Mikasa a pracovníkov Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ) pripraviť plán znovuotvorenia gastro podnikov. Ten by mal byť podľa prevádzkovateľov zverejnený čo najskôr, pretože druhá vlna pandémie je na ústupe a podnikatelia potrebujú vedieť ako ďalej.

Informovala o tom v piatok hovorkyňa iniciatívy Pomoc pre gastro Magdaléna Koreny. Zároveň dodala, že je nevyhnutné prehodnotiť COVID-automat, ktorý sa pripravoval v období, kedy sa nepredpokladalo, že pandémia na taký dlhý čas ovládne a zatvorí celé Slovensko.

Maximum pre ochranu zdravia

„S pandémiou budeme ešte istý čas musieť žiť. Ale gastro sektor už nemôže byť ďalej zatvorený. Podnikatelia v gastre sú ochotní a pripravení urobiť všetko preto, aby aj v čase pretrvávajúcej pandémie vytvorili pre svojich zákazníkov maximum na ochranu ich zdravia, ako aj zdravia obsluhujúceho personálu,“ povedal signatár iniciatívy Pomoc pre gastro Ladislav Sekletár.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa neho podnikateľom chýbajú informácie o tom, kedy budú môcť otvoriť aspoň terasy podnikov a potrebujú sa pripraviť na reštart z hľadiska personálneho zabezpečenia a zásobovania.

Prichádzajú o živobytie

Podľa iniciatívy nie je možné otvoriť zo dňa na deň, pričom každý deň, kedy sú podniky zatvorené, prichádzajú prevádzkovatelia o zisky a živobytie.

„Vývoj posledných týždňov ukazuje, že druhá vlna pandémie koronavírusu je u nás na ústupe. Klesá počet infikovaných aj počet hospitalizovaných, a naopak pribúda počet zaočkovaných obyvateľov. Podnikatelia v gastre preto zúfalo čakajú na to, kedy im kompetentní povedia, že budú môcť opäť naštartovať svoj biznis,” povedala Magdaléna Koreny.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, gastro, gastrosektor, Koronavírus, Pomoc pre gastro, reštaurácie
Zdroj: Webnoviny.sk – Podnikatelia v gastre zúfalo čakajú na otváranie podnikov, Mikasa žiadajú o prípravu plánu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ceny priemyselných výrobcov na Slovensku mierne stúpli, ale medziročne bol horší už len Cyprus

Vo všetkých ostatných krajinách Európskej únie výrobné ceny medziročne stúpli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *