utorok , 20 apríla 2021
Home / SLOVENSKO / Súdna rada bude vyberať sudcov do Najvyššieho správneho súdu, do druhého kola sa prihlásilo 13 uchádzačov

Súdna rada bude vyberať sudcov do Najvyššieho správneho súdu, do druhého kola sa prihlásilo 13 uchádzačov

6.4.2021 (Webnoviny.sk) – Do druhého kola výberového konania na obsadenie 29 voľných miest sudcov na Najvyššom správnom súde SR sa prihlásilo 13 uchádzačov. Konať sa bude v dňoch 11., 12., 18., a 19. mája 2021 so začiatkom o 9:00 v sídle Súdnej rady SR. Agentúru SITA o tom informovala Veronika Müller z Kancelárie Súdnej rady SR.

„Potešujúce je, že siedmi z nich sú zo správneho kolégia najvyššieho súdu. Spolu so štyrmi ich kolegami prihlásenými do prvého kola výberového konania je to 11 sudkýň a sudcov z tohto kolégia,“ uviedol predseda Súdnej rady SR Ján Mazák.

Viac k témam: sudcovia, výberové konanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Súdna rada bude vyberať sudcov do Najvyššieho správneho súdu, do druhého kola sa prihlásilo 13 uchádzačov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zápas o suverenitu členských štátov EÚ v oblasti zdravia a vzdelávania pokračuje

Európsky parlament (EP) sa už niekoľkokrát pokúsil vstúpiť svojimi iniciatívnymi správami do zvrchovaných kompetencií národných štátov – členov EÚ. Príkladom je správa Estrela "o sexuálnom a reprodukčnom zdraví a právach" (2013), ktorú nakoniec Európsky parlament tesne neprijal.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *