utorok , 20 apríla 2021
Home / šport / Ostatné športy / Ledecká vynechá majstrovstvá sveta v Rogle, pre zranenie neudrží snoubord v ruke

Ledecká vynechá majstrovstvá sveta v Rogle, pre zranenie neudrží snoubord v ruke

1.3.2021 (Webnoviny.sk) – Skvelá česká zjazdárka Ester Ledecká v tejto sezóne nerozšíri svoju zbierku cenných kovov z vrcholných podujatí v snoubordingu, Najznámejšia zimná “obojživelníčka” odriekla účasť na majstrovstvách sveta v paralelných disciplínach v slovinskej Rogle, kde je už v pondelok na programe paralelný obrovský slalom. Olympijská šampiónka v tejto disciplíne z Pjongčangu 2018 ako dôvod neúčasti uviedla bližšie nešpecifikované zranenie.

Nedokáže dokončiť ani rozcvičku

Ledecká počas uplynulých troch dní vynechala preteky Svetového pohára zjazdárok v talianskom Val di Fassa, kde mohla ašpirovať na pódiové umiestnenia. Dôvodom bola jej príprava na svetový šampionát v snoubordingu. Napokon je všetko inak, lebo údajne nemôže ani poriadne zdvihnúť ruku.

“Nedokážem ani dokončiť rozcvičku a už vôbec nie uniesť snoubord jednou rukou nad hlavou. Na štarte pretekov teda nemám čo robiť,” cituje Ester Ledeckú portál isport.blesk.cz, resp. jej zastupujúca agentúra. “Starostlivo som sa na šampionát pripravovala a veľmi som sa tešila. Bol čas návratu na jednu dosku, ale nevyšlo to. Ospravedlňujem sa organizátorom, ale aj fanúšikom a svojim sponzorom, že ma neuvidia bojovať o zlato,” dodala 25-ročná Češka.

Nevzdáva finále Svetového pohára

Ledecká sa mala na MS v snoubordingu v paralelných disciplínach predstaviť po štyroch rokoch. V Sierra Nevade 2017 získala zlato v paralelnom obrovskom slalome a striebro v paralelnom slalome. O rok neskôr v Pjongčangu sa stala olympijskou víťazkou nielen v snoubordingu, ale šokujúco aj v super G na zjazdových lyžiach a bol z toho jeden z najdojímavejších príbehov zimnej olympiády.

Český živel na lyžiach aj snoubordovej doske zatiaľ nevzdáva účasť vo finále Svetového pohára v alpských disciplínach vo švajčiarskom Lenzerheide (17.- 21. 3.). “Budem so svojím tímom pracovať na tom, aby som sa tam predstavila,” sľúbila Ledecká, aktuálne piata žena poradia super G v sezóne 2020/2021.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta v snoubordingu, paraleln, snoubording, zranenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ledecká vynechá majstrovstvá sveta v Rogle, pre zranenie neudrží snoubord v ruke © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovenskí futsalisti dosiahli historický úspech, po prvýkrát postúpili na majstrovstvá Európy

Kvalifikácia sa ešte neskončila, no Slováci už majú istotu, že budú medzi šesticou postupujúcich výberov z druhých priečok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *