utorok , 20 apríla 2021
Home / Veda a technika / Apple kúpilo za šesť rokov približne stovku spoločností, v priemere každé tri až štyri týždne jednu

Apple kúpilo za šesť rokov približne stovku spoločností, v priemere každé tri až štyri týždne jednu

24.2.2021 (Webnoviny.sk) – Spoločnosť Apple získala v ostatných šiestich rokoch približne stovku spoločností. Ako na utorňajšom výročnom stretnutí akcionárov uviedol šéf technologického giganta Tim Cook, Apple kúpi nejakú spoločnosť každé tri až štyri týždne. Informoval o tom spravodajský portál BBC.

Najväčšou akvizíciou spoločnosti Apple za ostatné desaťročie bola kúpa spoločnosti Beats Electronics zaoberajúcej sa výrobou slúchadiel, ktorú založil rapper a producent Dr. Dre, v hodnote 3 miliárd dolárov.

Zoznam akvizícií a investícií spoločnosti Apple je však veľmi rôznorodý. Ďalším významným nákupom bola v roku 2018 softvérová spoločnosť Shazam na rozpoznávanie hudby za 400 miliónov dolárov.

Apple najčastejšie kupuje menšie technologické firmy a potom ich inovácie začleňuje do svojich vlastných produktov. Jedným z príkladov je PrimeSense, izraelská spoločnosť pre 3D snímanie, ktorej technológia prispela k systému rozpoznávania tváre FaceID od spoločnosti Apple.

Viac k témam: aplikácia, IT spoločnosť, Shazam!
Zdroj: Webnoviny.sk – Apple kúpilo za šesť rokov približne stovku spoločností, v priemere každé tri až štyri týždne jednu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na aukcií v Dallase sa podarilo vydražiť kópiu hry Super Mario Bros za 660-tisíc dolárov

Spoločnosť Heritage Auctions uviedla, že cena hry vysoko prevyšovala inú neotvorenú kópiu tejto hry z roku 1987, ktorú vlani v lete predali za 114-tisíc dolárov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *