štvrtok , 4 marca 2021
Home / EKONOMIKA / Dlhodobý lockdown je neudržateľný, Slovenská živnostenská komora chce otvorenie prevádzok

Dlhodobý lockdown je neudržateľný, Slovenská živnostenská komora chce otvorenie prevádzok

17.2.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenská živnostenská komora považuje za potrebné otvorenie prevádzok živnostníkov, malých, stredných podnikateľov a rodinných podnikov. Dlhodobý lockdown je podľa jej predsedu Oldřicha Holiša neudržateľný.

Zatiaľ čo sa malé podniky trápia s vlastnou existenciou a doslova „odtŕhajú od úsť“ vlastným rodinám, veľké obchodné reťazce aj napriek zákazom naplno inkasujú z bežných potrieb zákazníkov aj mimo potravinového sortimentu,“ uviedol v tlačovej správe Holiš.

Viac o téme: Koronavírus

Ak môžeme chodiť s negatívnym testom do práce, prírody, do obchodných reťazcov, ba dokonca môžeme využívať služby ako kaderníctvo, opravy spotrebičov a iných v domácom prostredí, prečo nemôžme podporiť živnostníkov? Aj ich môžeme otvoriť urýchlene a pri dodržiavaní prísnych hygienických opatrení, na ktoré sme už zvyknutí, vyhovieť im i potrebám bežných ľudí,” dodal šéf živnostníkov s tým, že Slovenská živnostenská komora z dôvodu bezpečnosti pri práci podporuje testovanie.

Viac k témam: Koronavírus, lockdown, malé a stredné podniky, pandemické opatrenia, pomoc, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Dlhodobý lockdown je neudržateľný, Slovenská živnostenská komora chce otvorenie prevádzok © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

S hospodárskou politikou nemeckej vlády nie je spokojná skoro polovica ekonómov, vyčítajú jej niekoľko chýb

Inštitút Ifo v spolupráci s denníkom Frankfurter Allgemeine Zeitung uskutočnil prieskum medzi ekonómami na nemeckých univerzitách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *