pondelok , 19 apríla 2021
Home / SVET / Rakúsko otvorilo školy, obchody i kaderníctva. Zmiernenie lockdownu však nepocítia hotely ani reštaurácie

Rakúsko otvorilo školy, obchody i kaderníctva. Zmiernenie lockdownu však nepocítia hotely ani reštaurácie

8.2.2021 (Webnoviny.sk) – Školy, obchody, kaderníctva a múzeá sa v Rakúsku opäť otvárajú po tom, ako krajina v decembri zaviedla tretí lockdown. Pretrvávajú však obavy z tempa pribúdania infekcií a zo šírenia nových variantov koronavírusu. Uvoľnenie obmedzení v Rakúsku, ktoré nadobudlo platnosť v pondelok, zďaleka nie je úplné.

Ľudia, ktorí pôjdu do kaderníctva, sa musia preukázať negatívnym výsledkom testu na koronavírus, ktorý nie je starší ako 48 hodín. V obchodoch musia zákazníci nosiť ochranné rúška a nestačí, aby si tvár prekryli kusom látky. Reštaurácie a hotely zostávajú zatvorené a úrady uviedli, že tento mesiac sa opätovne neotvoria. Lockdown začal v krajine platiť od 26. decembra.

Viac o téme: Koronavírus

Rakúska vláda hovorí, že je potrebné dostať sa čo najbližšie k situácii, v ktorej je priemerný sedemdňový počet nových prípadov koronavírusu na úrovni 50 na 100-tisíc obyvateľov. V súčasnosti je však tento počet podstatne vyšší, keďže sedemdňový priemer je 108 prípadov na 100-tisíc obyvateľov.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúsko otvorilo školy, obchody i kaderníctva. Zmiernenie lockdownu však nepocítia hotely ani reštaurácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Maďarsko opäť predĺžilo kontroly hraníc, naďalej platí zákaz vstupu cudzincom

Od 1. septembra 2020 platí zákaz vstupu do Maďarska pre iných, ako maďarských občanov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *