štvrtok , 25 februára 2021
Home / SVET / Vodiči museli pre husté sneženie spať na diaľnici D1, na ceste do Prahy sú stále rozsiahle kolóny

Vodiči museli pre husté sneženie spať na diaľnici D1, na ceste do Prahy sú stále rozsiahle kolóny

8.2.2021 (Webnoviny.sk) – V noci na pondelok spadlo v Česku množstvo čerstvého snehu, ktorý ovplyvnil situáciu v doprave. Spadnuté stromy i zapadnuté kamióny a autá blokujú cestné komunikácie. Nádielka snehu znemožnila vypravenie niekoľkých vlakov. Meteorológia navyše upozorňujú na poľadovicu.

Na diaľniciach museli vodiči kamiónov pre nepriaznivé podmienky odstavovať svoje vozidlá. Problémy nastali napríklad na úseku D1 na Vysočine, kde bola diaľnica medzi 76. a 100. kilometrom až do rána uzatvorená.

“Aj keď je už D1 priechodná, kolóna v smere na Prahu siaha až na 118. kilometer. Policajné hliadky chodia od 104. kilometra pešo a budia vodičov kamiónov, ktorí v nich spia, aby sa rozbehli. Aktuálne sú policajti na 106. kilometri,” informovali českí policajti pred šiestou hodinou rannou prostredníctvom sociálnych sietí.

Viac k témam: česká polícia, kolóna, počasie, silné sneženie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vodiči museli pre husté sneženie spať na diaľnici D1, na ceste do Prahy sú stále rozsiahle kolóny © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Cyprus zmierňuje opatrenia, zákazy zhromažďovania sa a vychádzania zostávajú v platnosti

Minister zdravotníctva Constantinos Ioannou vyhlásil, že uvoľňovanie by sa malo uskutočniť „pomaly, opatrne a kontrolovane“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *