pondelok , 19 apríla 2021
Home / šport / Futbal / RB Lipsko a FC Liverpool odohrajú prvé osemfinále Ligy majstrov v Budapešti, rozhodla UEFA

RB Lipsko a FC Liverpool odohrajú prvé osemfinále Ligy majstrov v Budapešti, rozhodla UEFA

7.2.2021 (Webnoviny.sk) – Prvé osemfinále futbalovej Ligy majstrov medzi tímami RB Lipsko a FC Liverpool odohrajú namiesto Lipska v Budapešti. Dejiskom súboja bude Puskás Aréna v maďarskej metropole.

Rozhodla o tom Európska futbalová únia (UEFA) po tom, čo nemecké úrady vzhľadom na opatrenia v súvislosti so šírením koronavírusu odopreli hráčom FC Liverpool vstup do ich krajiny. UEFA o tom informuje na svojom webe.

Maďarsko dáva výnimku

Cestujúci prichádzajúci z Veľkej Británie majú až do 17. februára zákaz vstupu na územie Nemecka z dôvodu mutácie koronavírusu, ktorá je klasifikovaná ako obzvlášť nákazlivá.

Nemecké úrady neoblomne neposkytli výnimku ani profesionálnym športovcom. A to napriek tomu, že ich súťaže sa konajú v tzv. bubline s prísnymi hygienickými pravidlami.

Pôvodne sa uvažovalo o možnostiach odohrať prvý duel osemfinále LM v Salzburgu či Londýne, neskôr do úvahy prichádzali aj poľské mestá Gdansk a Krakov. Napokon sa UEFA zhodla na Budapešti.

Aj pre Maďarsko platia minimálne do 1. marca kontroly na vnútorných hraniciach a tiež prísne nariadenia o vstupe do krajiny. Profesionálni športovci sú však na rozdiel od Nemecka nositeľmi výnimky v tzv. koronavírusových protokoloch.

Odvety prídu na rad v marci

Osemfinálová fáza LM 2020/2021 odštartuje práve v utorok 16. 2. duelmi RB Lipsko – FC Livepool a FC Barcelona – Paríž Saint-Germain.

O deň neskôr prídu na rad zápasy FC Porto – Juventus Turín a FC Sevilla – Borussia Dortmund.

Na ďalší týždeň prvú polovicu osemfinálového programu LM dokončia súbojmi: Atlético Madrid – FC Chelsea a Lazio Rím – Bayern Mníchov (23. 2.), resp. Atalanta Bergamo – Real Madrid a Borussia Mönchengladbach – Manchester City (24. 2.).

Odvety sa budú konať v dňoch 9.- 17. marca.

Viac k témam: Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk – RB Lipsko a FC Liverpool odohrajú prvé osemfinále Ligy majstrov v Budapešti, rozhodla UEFA © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Spartak triumfoval na Tehelnom poli, podľa trénera Gašparíka je Trnava lepšia ako Slovan (video)

Kouč Michal Gašparík ml. po stretnutí priznal, že Slovan má lepšie individuality. Trnava má však podľa neho lepší tím.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *