nedeľa , 7 marca 2021
Home / SVET / Vo väzení vypukla vzbura, desiatky policajtov zasahovali proti mimoriadne násilným väzňom (video)

Vo väzení vypukla vzbura, desiatky policajtov zasahovali proti mimoriadne násilným väzňom (video)

6.2.2021 (Webnoviny.sk) – V americkom meste St. Louis vypukla v sobotu väzenská vzbura. Trestanci rozbili okná, založili požiare a vyhadzovali von rôzne predmety. Hovorca starostky Jacob Long uviedol, že na upokojení situácie sa podieľali desiatky členov bezpečnostných zložiek. Na mieste zasahovali aj hasiči.

Do vzbury, ktorá vypukla približne o 3:00 tamojšieho času, sa zapojilo 115 väzňov, ktorí boli podľa Longa “mimoriadne násilní a nedodržiavali nariadenia“.

Podľa úradov mužov k takémuto vyčíňaniu viedli obavy z koronavírusu, obmedzenia vyplývajúce z pandémie, ako napríklad obmedzené návštevy a zastavené súdne konania.

Zo St. Louis City Justice Center vlani v decembri a začiatkom januára previezli desiatky väzňov po dvoch vzburách, ktoré takisto vyvolala nespokojnosť s podmienkami v zariadení v čase pandémie.

Agentúra AP uvádza, že medzi 633 väzňami zatiaľ nezistili žiadneho infikovaného koronavírusom. Long vyhlásil, že si uvedomuje, že väzni čelia rovnakému stresu pre koronavírus ako aj iní ľudia. Dodal, že po upokojení situácie prevezú 50 až 60 väzňov do iného zariadenia.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, vzbura väzňov
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo väzení vypukla vzbura, desiatky policajtov zasahovali proti mimoriadne násilným väzňom (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vo Švajčiarsku prebieha referendum, ktorým chcú zakázať zahaľovanie tváre na verejnosti

Švajčiarska vláda zákaz odmieta a tvrdí, že ľudia zakrývajúci si tvár sú „marginálnym" problémom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *