Home / SLOVENSKO / Danko nebude brániť výboru rokovať o jeho prejave v ruskej Štátnej dume

Danko nebude brániť výboru rokovať o jeho prejave v ruskej Štátnej dume

BRATISLAVA 14. decembra (WebNoviny.sk) – Aj napriek tomu, že Ústavnoprávny výbor NR SR potvrdil, že predseda NR SR Andrej Danko nie je povinný sa na rokovaní Zahraničného výboru NR SR 15. decembra zúčastniť, predseda parlamentu umožní rokovanie tohto výboru v jeho priestoroch Ministerského salóna.

„Forma ako aj priebeh rokovania výboru je v plnej réžii členov Zahraničného výboru NR SR. V prípade, že výbor rozhodne o prítomnosti verejnosti alebo aj médií, predseda parlamentu Andrej Danko bude toto rozhodnutie rešpektovať,“ píše v stanovisku Kancelária Národnej rady SR.

Žiadosť opozičných poslancov

Opoziční poslanci chcú, aby rokovanie Zahraničného výboru NR SR, na ktorom má predseda parlamentu Andrej Danko vysvetliť svoje vystúpenie v ruskej Dume, bolo verejné.

Odporúčame:
Opoziční poslanci vyzývajú Danka, aby verejne vysvetlil svoje vystúpenie v ruskej Dume

„My, opoziční poslanci, opäť vyzývame predsedu NR SR Andreja Danka, aby verejne vysvetlil svoj počin. Ak si stojí za svojimi slovami, nemôže s tým mať problém. Ak si však nevie obhájiť svoje vystúpenie na verejnom rokovaní, pochopíme, že bude trvať na neverejnom rokovaní,“ píše sa v tlačovej správe, pod ktorú sa podpísali podpredsedníčka NR SR Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) a poslanci Zsolt Simon (nezaradený), Martin Klus (SaS), Veronika Remišová (OĽaNO) a Ľudovít Goga (Sme rodina).

Uznesenie ústavnoprávneho výboru

Ústavnoprávny výbor NR SR tento týždeň prijal uznesenie, že ani Ústava SR ani rokovací poriadok Národnej rady SR neupravujú povinnosť predsedu NR SR dostaviť sa na rokovanie výboru.

Výbor o problematike rokoval po tom, čo sa parlamentný zahraničný výbor uzniesol, že predseda Národnej rady SR Andrej Danko by mal výboru vysvetliť svoje vystúpenie v ruskej Štátnej dume.

Danko vystúpil s prejavom v Štátnej dume v novembri počas oficiálnej návštevy Ruska. Za to si vyslúžil kritiku opozície aj niektorých europoslancov. V prejave okrem iného povedal, že bez silného Ruska nie je možné zabezpečiť svetový mier.

Viac k témam: Andrej Danko, Štátna duma, Ústavnoprávny výbor NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Danko nebude brániť výboru rokovať o jeho prejave v ruskej Štátnej dume © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Auto skončilo vo vodnej nádrži v Suchej nad Parnou, polícia v ňom našla človeka bez známok života

Policajti sa budú okolnosťami tragédie ďalej zaoberať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *