Home / SLOVENSKO / Nová ústavná sudkyňa Laššáková vystúpila zo Smeru-SD, v parlamente ju nahradí Martinák

Nová ústavná sudkyňa Laššáková vystúpila zo Smeru-SD, v parlamente ju nahradí Martinák

BRATISLAVA 14. decembra (WebNoviny.sk) – Novovymenovanú ústavnú sudkyňu Janu Laššákovú by mal v Národnej rade SR v januári nahradiť Ľuboš Martinák. Ten už v parlamente pôsobil, a to od roku 2010.

Martinák zloží sľub v januári

V roku 2016 kandidoval zo 71. miesta a do NR SR sa nedostal. Poslanecký sľub zloží na schôdzi, ktorá sa začne 30. januára. Martinák je z Medzilaboriec. Vyštudoval Lesnícku fakultu na Vysokej škole lesníckej a drevárskej vo Zvolene.

Odporúčame:
Aktualizované: Ústavný súd je opäť kompletný, prezident Kiska vymenoval troch sudcov

Laššákovej zanikol poslanecký mandát v stredu 13. decembra, pretože je nezlučiteľný s funkciou ústavného sudcu, do ktorej bola prezidentom SR Andrejom Kiskom vymenovaná vo štvrtok. Laššáková sa zároveň vzdala funkcie banskobystrickej krajskej predsedníčky Smeru a vystúpila zo strany.

Kiska vymenoval troch sudcov

Prezident ukončil dlhoročný spor o to, či si musí vybrať z kandidátov zvolených Národnou radou SR. Kiska tak odmietal urobiť s tým, že zvolení kandidáti nespĺňajú podľa neho náročné kritériá na pozíciu ústavného sudcu.

Minulý týždeň mu však Ústavný súd SR prikázal, aby vo veci znova konal a z navrhnutých kandidátov vymenoval troch nových sudcov. Kiska rozhodnutie súdu ako aj samotný súd kritizoval, ale sudcov sa rozhodol vymenovať. Ústavný súd SR tak je po takmer troch rokoch opäť kompletný.

Viac k témam: Andrej Kiska, Jana Laššáková, Národná rada SR, Ústavný súd SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Nová ústavná sudkyňa Laššáková vystúpila zo Smeru-SD, v parlamente ju nahradí Martinák © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hlavnú ulicu Košíc roztancovala ľudová karička, ide o tradíciu medzinárodného folklórneho festivalu Cassovia Folkfest

Vek tanečníkov a tanečníčok sa pohyboval od troch do 83 rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *