nedeľa , 28 februára 2021
Home / SLOVENSKO / Peugeot po náraze odhodilo na cestný ostrovček, kde zachytil chodkyňu

Peugeot po náraze odhodilo na cestný ostrovček, kde zachytil chodkyňu

2.2.2021 (Webnoviny.sk) – Ťažké zranenia utrpela 48-ročná chodkyňa po pondelkovej hrozivo vyzerajúcej nehode v Košiciach. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová, 38-ročný Košičan viedol Peugeot po Festivalovom námestí v Košiciach na ulicu Stará Spišská cesta a vošiel do jazdnej dráhy Mercedesu, ktorý viedol 20-ročný vodič od Watsonovej ulice smerom na Triedu KVP.

Po zrážke Peugeot odhodilo na stredový ostrovček, na ktorom v tom čase stála 48-ročná chodkyňa, a následne do stĺpika dopravného značenia. Chodkyňa utrpela ťažké zranenia s predpokladanou dobou liečenia a práceneschopnosti viac ako 42 dní.

Obaja vodiči mali negatívnu dychovú skúšku na alkohol. Chodkyňa sa vzhľadom na rozsah zranení dychovej skúške podrobiť nemohla, preto jej v nemocnici na zistenie prítomnosti alkoholu odobrali biologický materiál. Vodiči zranenia neutrpeli.

Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. Predbežná škoda bola vyčíslená na 14 300 eur. Presná príčina dopravnej nehody, jej bližšie okolnosti, ale i miera zavinenia jednotlivých účastníkov sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Viac k témam: dopravná nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Peugeot po náraze odhodilo na cestný ostrovček, kde zachytil chodkyňu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

OĽaNO kleslo blízko ku Smeru, Za ľudí aj Kollárovci by sa tesne dostali do parlamentu

Voľby by podľa prieskumu vyhrala strana Hlas-SD.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *